10.03.2017 11:04

Polska Liga Esportowa szuka drużyn

Niemal ćwierć miliona złotych czeka na zawodników biorących udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Organizatorzy ogłosili eliminacje dla chętnych drużyn CS:GO i LoL.

Polska Liga Esportowa szuka drużyn
foto: materiały prasowe

Kwalifikacje mają być przeprowadzone w marcu 2017 roku – na obsadzenie czekają po 3 miejsca w lidze Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Organizatorzy zapowiedzieli także zaproszenie 5 drużyn do każdej z sekcji – łączeni rywalizować w poszczególne gry ma po 8 zespołów.

Według deklaracji organizatorów PLE, do rywalizacji mają zostać zaproszone najlepsze polskie drużyny. Chęć uczestniczenia w kwalifikacjach można będzie zgłosić tutaj.

Rozgrywki mają być prowadzone w systemie ligowym, w którym każdy będzie grał z każdym. Mecze tej fazy będą rozgrywane w kwietniu i maju 2017 roku. Finały przewidziano na czerwiec 2017.

foto: materiały prasowe

Za każde zwycięstwo i remis uczestnicy Polskiej Ligi Esportowej mają otrzymywać wynagrodzenie – 1200 zł (i 3 punktu) za wygraną, 600 zł (i 1 punkt) za zremisowanie. Ma to pomóc rozwinąć skrzydła początkującym zespołom:

"

Dzięki temu pasjonaci esportu mają szanse na stałe źródło dochodu i zaistnienie w branży gamingowej – drużyny, które do tej pory nie miały za sobą wystarczających sukcesów, będą mogły pozyskać kontrakty reklamowe. Wsparcie na tym poziomie jest gwarancją utrzymania i wzmocnienia formacji, a także może umożliwić drużynom wyjazdy na rozgrywki międzynarodowe. To znacząca pomoc dla zespołów, dla których hamulcem do dalszego rozwoju była przede wszystkim sytuacja finansowa. "

Rozgrywki mają być relacjonowane, widzowie będą mogli towarzyszyć graczom także w czasie wolnym – według organizatorów ma to pomóc poznać zdobywanie pozycji w profesjonalnym e-sporcie z perspektywy samych zawodników.

Rozgrywki e-sportowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – najlepsi gracze zarabiają na graniu prawdziwe miliony. O prawa transmisji najważniejszych turniejów toczy się brutalna walka – po tym, jak relacje z CS:GO i LoL zaczęły pojawić się w Polsacie, skargę o rzekome propagowanie w ten sposób przemocy złożył organizator Polskiej Ligi Esportowej, Fantasy Expo, który zajmuje się transmitowanie e-sportu w internecie.

Zastanawialiście się nad karierą e-sportowca?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry