13.03.2019 15:31

Polska gra "Serial Cleaner" doczeka się serialu? Twórcy dołączyli do znanej amerykańskiej agencji

Polskie media podały informacje o tym, że firma iFun4All podpisała umowę z agencją Agency for the Performing Arts, która będzie reprezentowała studio w branży medialnej. 

Serial Cleaner
foto: kadr z wideo

O całej sprawie poinformowała za pomocą oficjalnego komunikatu sama firma iFun4All. Jak podaje studio, Amerykańska Agency for the Performing Arts została reprezentantem spółki iFun4All w przemyśle rozrywkowym, filmowym i telewizyjnym w zakresie ekranizacji gry "Serial Cleaner".

Serial Cleaner doczeka się amerykańskiej ekranizacji?

Jak opisuje iFun4All, Agency For the Performing Arts Inc. (w skrócie APA) to jedna z największych agencji zajmujących się reprezentacją różnorodnych talentów z branży rozrywkowej w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 1962 roku, a wśród jej klientów byli m.in. Rowan i Martin, Victor Borge, Johnny Cash, Tina Turner, Rosemary Clooney, Liberace, The Doors czy Harry Belafonte. Firma reprezentuje aktorów, pisarzy, producentów, showrunnerów, reżyserów, wykonawców, usługi produkcyjne, studia filmowe oraz luksusowe i lifestyle'owe marki z całego świata. Teraz do grona klientów dołączyło również polskie studio iFun4All.

Powstaną gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego" Jacka Piekary
Powstaną gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego" Jacka Piekary
Przeczytaj także Powstaną gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego" Jacka Piekary

Sprawę skomentował prezes studia, Michał Mielcarek, który stwierdził, że współpraca jest kolejnym krokiem w kierunku ekranizacji "Serial Cleanera":

"

Współpraca z APA to kolejny krok w kierunku wyprodukowania serialu telewizyjnego opartego na grze 'Serial Cleaner'. Pierwszym było podpisanie umowy z DJ2 Entertainment - cały czas z nimi współpracujemy, to oni odpowiedzialni są za szukanie osób, które w serialu wystąpią, i które go wyprodukują. Z kolei APA zajmuje się negocjowaniem w naszym imieniu warunków umowy z wytwórniami z Hollywood. Współpraca z tak renomowaną firmą jak APA oznacza, że temat jest poważny. Wyszliśmy z fazy marzeń o serialu, teraz rozmawiamy o konkretach. "

Serial Cleaner - o czym jest gra?

Jeśli chodzi zaś o samego "Serial Cleanera", to jest to skradanka utrzymana w klimatach USA z lat 70. Twórcy inspirowali się takimi obrazami jak "Fargo" czy "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. Produkcja jest ciekawą wariacją na temat opowieści o płatnych zabójcach i seryjnych mordercach - główny bohater gry wkracza bowiem do akcji dopiero wtedy, gdy trup już ściele się gęsto. Nasz tytułowy "seryjny czyściciel", specjalizuje się bowiem w sprzątaniu miejsc zbrodni. Do jego zadań należy więc utylizacja dowodów, ciał i śladów krwi. Tak prezentuje się zwiastun produkcji:

Produkcja trafiła do sprzedaży w lipcu 2017 roku. Gra "Serial Cleaner" jest dostępna na pecetach, konsolach Nintendo Switch, Xbox One i Playstation 4. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry