09.03.2018 11:51

Polska gra VR The Wizard pozwala rzucać zaklęcia jak prawdziwy czarodziej

Nigdy jeszcze nie było się tak blisko zostania prawdziwym czarodziejem, jak dzięki polskiej grze VR The Wizards, w której walczy się nie bronią, lecz własnoręcznie rzucanymi zaklęciami.

The Wizards to polska gra VR pozwalająca stać się prawdziwym czarodziejem
foto: materiały prasowe

Fani magii czekają cierpliwie na pojawienie się „Harry Potter Go”, czyli gry Harry Potter: Wizards Unite, w której będzie można walczyć ze znanymi z powieści i filmów stworami wprost na ulicach miast.

Wzorowana na Pokemon GO gra jest tak jak swój pierwowzór tylko aplikacją mobilną łączącą gameplay z fizyczną lokalizacją, w której znajdował się gracz.

Zdecydowanie bliższy pokazaniu prawdzie wje magii w akcji była gra Fablel: The Journey wydana na Xboksa 360 – Kinect śledził w nich ruchy gracza i interpretował ruchy rękami jako rzucanie czarów. Mimo problemów trapiących tytuł, było to najbardziej magiczne przeżycie, jakiego można było doświadczyć w grach. Aż do teraz.

The Wizadrs – polska gra VR, w której zostaje się czarodziejem

The Wizards to stworzona przez Carbon Studio tytuł wymagający do działania gogli VR, takich jak Oculus Rift czy HTC Vive. Dzięki ich zastosowaniu gracz zanurza się całkowicie w świecie, w którym istnieje magia i widzi bezpośrednie następstwa rzucanych za pomocą śledzących ruchy rąk kontrolerów zaklęć.

Twórcy obiecują, że w grze można używać wszystkich typowych i znanych z podręczników RPG zaklęć – kule ogniste, pioruny czy ataki lodowe czekają na wyciągnięcie zaklęcia. The Wizards opowiadają historię świata, który musi odeprzeć atak złowrogich stworów (w tym smoków), a jedyną bronią, którą mogą się przeciwstawić inwazji, jest magia.

Gra The Wizards w wersji na PC jest już dostępna na Steamie, w niedalekiej przyszłości ma się także pojawić jako tytuł dla PS4 z PlayStation VR.

Jakie światy wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry