22.06.2017 13:50

Polskie Get Even w sklepach od 23 czerwca 2017

Wydarzenia z prawdziwego świata opóźniły premierę polskiej gry o stopniowym oddzielaniu rzeczywistości od szaleństwa o miesiąc – Get Even trafia do graczy 23 czerwca 2017 roku.

Polskie Get Even w sklepach od 23 czerwca 2017
foto: materiały prasowe

Twórcy tytułu szykowanego jako nowy polski hit określają swoje dzieło jako dreszczowiec psychologiczny. Losy głównego bohatera śledzimy od chwili, gdy dochodzi do przytomności w opuszczonym szpitalu psychiatryczny i stara się odnaleźć prawdę o sobie i rzeczywistości zbierając wskazówki podsuwane w miarę zapoznawania się z fabułą.

Farm 51, gliwickie studio stojące za grą, jako główną zaletą swojego dzieła wskazują na klimat tworzony przez oprawę muzyczną i graficzną.

Ta pierwsza to dzieło Oliviera Deriviere, kompozytora nagradzanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej (IFMCA) – jego wcześniejsze prace można słuchać grając między innymi w Remember Me i Assassin's Creed IV Freedom Cry.

Grafika z kolei powstała dzięki wykorzystaniu technologii fotogrametrii – skanowania w 3D rzeczywistych lokalizacji i postaci i tworzeniu na podstawie zebranych danych odzwierciedlających je modeli.

Get Even można kupić od 23 czerwca 2017 roku . Tytuł ukaże się w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru na konsole PlayStation4, Xbox One oraz komputery PC. Za polską lokalizację odpowiadają twórcy gry.

Tytuł to kolejna polska produkcja z ambicjami na zawojowanie światowych rynków – wcześniej w 2017 roku miała miejsce premiera Sniper Ghost Warorrior 3, na oficjalny debiut czeka jeszcze piekielny survival horror Agony.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry