28.03.2019 15:00

Polskie This War of Mine: Stories - Father’s Promise trafiło na smartfony

Historię wojen piszą ich zwycięzcy – ofiary nie mają głosy, a ich tragedie pozostają przemilczane. Pokazuje to samodzielny dodatek do This War of Mine, polskiego przeboju 11 bit studios, w który można już zagrać nie tylko na komputerach i konsolach, lecz także na smartfonach.

This War of Mine: Stories - Father’s Promise
foto: materiały prasowe

This War of Mine to jedna z najlepszych polskich gier – 11 bit studios pokazało w nim, jak dojrzałym medium potrafi być elektroniczna rozgrywka. Tytuł opowiada o wojnie w zupełnie odmienny sposób, pokazując jej prawdziwe oblicze.

Nie ma tu miejsca na gloryfikację szarż na siły wroga i seryjnego pozbawiania ich życia – polskie studio skupiło się na postaciach, które są zapominane i pomijane, czyli cywilach.

This War of Mine pokazuje wojnę z perspektywy osób, które po prostu próbują ją przetrwać, unikając stref walk i jednocześnie starając się znaleźć pożywienie i wodę niezbędną do przeżycia. Czy pozostaną podczas walki o życie swoje i swoich bliskich porządnymi ludźmi, czy też w pogoni za przetrwaniem staną zbrodniarzami? Historia opowiadana przez polski tytuł zależy od wyborów, jakie podejmie gracz.

11 bit studios stworzyło także Frostpunka – grę, która potrafi pokazać, jak wiele cech zbrodniarzy ma każdy z nas.

Frostpunk
Frostpunk
Przeczytaj także Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA]

This War of Mine: Stories - Father’s Promise na Androida i iOS

Nowy samodzielny dodatek do polskiego przeboju, Polskie This War of Mine: Stories - Father’s Promise, został udostępniony w wersji na iPhone’y i smartfony z Androidem.

Celem gracza prowadzącego postać Adama jest ochrona ukochanej córki przed okropieństwami wojny oraz bezpieczne wyprowadzenie jej z oblężonego miasta.

Jak tłumaczą twórcy, samodzielne rozszerzenie zatytułowane Father’s Promise przedstawia historię rodziny, „która z całych sił stara się zachować resztki człowieczeństwa w czasach rozpaczy i okrucieństwa”. Pozwala nam przejąć kontrolę nad bohaterem próbującym „uchronić córkę przed koszmarem wojny i uciec z oblężonego miasta”.

Zobacz także: >> CD Projekt zapowiedział GWINTA na smartfony <<

Twórcy zapowiadają konieczność podejmowania trudnych moralnie decyzji oraz doświadczanie miłości, nienawiści i poświęcenia – przedstawiana historia to adaptacja opowieści Łukasza Orbitowskiego.

Samodzielne rozszerzenie Polskie This War of Mine: Stories - Father’s Promise można kupić za 7,99 zł w sklepie Google Play lub za 8,99 zł w App Store.

Jakie gry wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry