05.12.2018 14:24

Powstaną gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego" Jacka Piekary

Jak podaje portal Bankier.pl wrocławskie studio The Dust podpisało umowę z Jackiem Piekarą dotyczącą przeniesienia jego książek na ekrany monitorów.

Powstaną gry na podstawie "Cyklu Inkwizytorskiego" Jacka Piekary
foto: okładka książki "Ja, inkwizytor. Kościany galeon" Jacka Piekary

Według portalu obydwie strony podpisały już list intencyjny, który będzie ważny przez najbliższe 3 miesiące. W tym czasie wrocławskie studio The Dust i Jacek Piekara będą negocjowali warunki umowy, na mocy której deweloperzy będą mogli przenieść opowieści pisarza do interaktywnego medium. Na razie oczywiście nie znamy szczegółów współpracy między twórcami i Piekarą. 

Nazwisko Jacka Piekary jest prawdopodobnie doskonale znane każdemu czytelnikowi fantasy w Polsce. Pisarz ma na koncie m.in. "Cykl Inkwizytorski", brutalną serię fantasy opowiadającą o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Przygody mężczyzny dzieją się w świecie, w którym Jezus Chrystus postanowił zejść z krzyża i samemu nieść sprawiedliwość. Mordimer jest jednym z jego najlepszych sług. Do tej pory powstało 11 tomów o inkwizytorze.

Powstaną gry na podstawie książek Jacka Piekary

Firma The Dust opublikowała zaś oświadczenie, w którym poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Jackiem Piekarą:

"

Zarząd The Dust S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka , Emitent ) informuje, iż w dniu 4 grudnia 2018 r. Spółka podpisała list intencyjny z Panem Jackiem Piekarą, który jest jednym z najpopularniejszych pisarzy literatury fantastycznej w Polsce. Zamiarem Spółki i Pana Jacka Piekary jest, aby Pan Jacek Piekara przeniósł na Spółkę prawa autorskie, umożliwiając Emitentowi stworzenie gier bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres 3 miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między Spółką a Panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy. "

Wrocławscy deweloperzy do tej pory specjalizowali się głównie w grach mobilnych. Mamy jednak nadzieję, że twórcy postanowią spróbować swoich sił w segmencie gier przeznaczonych na komputery osobiste i konsole stacjonarne, ponieważ seria o inkwizytorze zasługuje na produkcje dorównujące poziomem "Wiedźminowi"

Na razie oczywiście nie znamy więcej szczegółów dotyczących nadchodzących gier z "Cyklu Inkwizytorskiego". Będziemy Was informowali na bieżąco, gdy tylko sytuacja się zmieni. I 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry