07.12.2018 12:54

Powstanie gra "Stranger Things 3". Zobaczcie zwiastun produkcji

Bracia Duffer zaprezentowali zwiastun gry przygodowej opartej na ich twórczości. W produkcji pojawią się postaci znane z serialu "Stranger Things" na Netflix. Gra trafi na konsole Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, a także komputery osobiste.

Stranger Things The Game
foto: kadr z wideo

Powoli zbliża się premiera 3. sezonu "Stranger Things". Z tej okazji BonusXP przygotowało oldschoolową grę "Stranger Things 3: The Game", którą ogłoszono podczas gali rozdania nagród Game Awards 2018. Na scenie zaprezentowali ją sami bracia Duffer, czyli twórcy popularnego serialu Netfliksa. Na razie wiemy, że produkcja ma być przygodówką akcji z rzutem izometrycznym. Natomiast graficznie ma przypominać stare 16-bitowe produkcje. 

W zwiastunie możemy zobaczyć m.in. detektywa Jima Hoppera, czy Steve'a Harringtona. Twórcy potwierdzili, że w "Stranger Things 3: The Game" pojawią się również inne postaci znane z serialu Netfliksa. Tak oto prezentują się fragmenty rozgrywki z dzieła BonusXP:

Stranger Things doczekało się gry wideo

Twórcy zdradzili również, że produkcja ma otrzymać funkcję cross-play, która pozwoli grać ze sobą użytkownikom komputerów, Xboksów One oraz Nintendo Switcha. Na razie niestety nie wspomniano nic o tej możliwości na konsoli Playstation 4. Bracia Duffer nie zdradzili za to nic dotyczącego fabuły "Stranger Things 3: The Game", a to wszystko dlatego, że będzie nawiązywała do 3. sezonu serialu Netfliksa. 

Fabuła nie będzie jedynym elementem wspólnym obydwóch produkcji - sama gra ma zadebiutować w podobnym momencie, co 3. sezon "Stranger Things". Kiedy dokładnie? Tego nie wiemy. Na razie streamingowy gigant ograniczył się jedynie do słów "lato 2019". 

Game Awards 2018 - zapowiedzi i zwiastuny nowych gier

Impreza Game Awards 2018 obrodziła naprawdę sporą ilością materiałów zapowiadających nowe gry - BioWare pokazało "Dragon Age 4", Ninja Theory zapowiedział "Marvel Ultimate Alliance 3", NetherRealm pochwaliło się natomiast pierwszym zwiastunem "Mortal Kombat 11". Jeśli chodzi zaś o same nagrody, to wśród wygranych znalazł się m.in. "God of War" i "Red Dead Redemption 2". 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Stranger Things