23.02.2017 13:28

Poznajcie pierwszego gracza, który ukończy wszystkie gry z NES-a

Da się? Najwyraźniej tak. YouTuber The Mexican Runner dowiedzie tego już 26 lutego 2017 roku, przechodząc Super Mario Bros. 3.

Poznajcie pierwszego gracza, który ukończy wszystkie gry z NES-a
foto: kadr z wideo

Jedni zbierają znaczki, drudzy grają solówki na basie bez strun. Jeszcze inni pragną odrestaurować nawiedzoną chatę z ulubionego horroru „Martwe zło”, ale dziś przyjrzymy się komuś jeszcze innemu. The Mexican Runner to YouTuber i zapalony gracz, który przechodzi gry i streamuje swoje rozgrywki na Twitchu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego - to dziś w końcu popularne zajęcie. Mexican Runnera wyróżnia jednak to, że postawił sobie za cel... przejście absolutnie każdej gry, jaka została wydana na NES-a, kultową 8-bitową konsolę Nintendo z połowy lat osiemdziesiątych. Swój zamiar konsekwentnie realizuje od 2014 roku w ramach maratonu NESMania.

Gracz ma co robić, bo tytułów do przejścia miał aż 714 - właśnie tyle oficjalnie licencjonowanych tytułów ukazało się na konsolę Nintendo. Mexican Runner założył sobie jedynie, że każdy tytuł będzie przechodził tylko w jednym wydaniu - domyślnie amerykańskim, a jeśli takiego nie było, to europejskim.

W realizacji celu aktywnie pomagali mu jego widzowie, którzy decydowali m.in. o kolejności, w jakiej będzie przechodził wszystkie gry. Co ciekawe, Mexican Runner ma - oprócz oczywiście meksykańskich - polskie korzenie i można z nim zawsze zagadać na Twitchu po polsku.

Każdy chętny może przyjrzeć się liście dokonań gracza, a także obejrzeć zarchiwizowane nagrania tego, jak przechodzi każdą z gier. Odpowiedni dokument znajdziecie tutaj. Jak z niego wynika, najwięcej czasu poświęcił na zaliczenie Miracle Piano Teaching System i Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum.

Osiągnięcia The Mexican Runnera już robią potężne wrażenie, ale jego zadanie dobiega końca. Na 26 lutego 2017 roku gracz zaplanował transmisję z przechodzenia ostatniego tytułu, który został mu do kompletu: Super Mario Bros. 3. To jedna z najpopularniejszych gier na konsolę NES, nie powinniśmy się więc obawiać, że nie da sobie rady.

Nie pozostaje nam nic innego, jak w najbliższą niedzielę zasiąść o godzinie 18:00 do Twitcha Mexican Runnera i obserwować, jak doprowadza swój pomysł do radosnego finału. A później już tylko pozostaje trzymać kciuki, by trafił ze swym osiągnięciem do Księgi Guinessa.

Co sądzicie o dokonaniu The Mexican Runnera?

Jakub Gańko
Tagi: #Gry