27.03.2019 18:05

Poznaliśmy darmowe gry w ramach PlayStation Plus - oferta na kwiecień 2019

Sony ogłosiło jakie gry zostaną udostępnione do pobrania za darmo w ramach PlayStation Plus. Kwiecień zapowiada się całkiem nieźle.

ps plus
foto: materiały prasowe/Sony

Już od 2 kwietnia można będzie pobrać nowe gry w ramach PlayStation Plus. W kwietniu gracze wcielą się w tytułową postać “Conan Exiles”, sandboksowym tytule osadzonym w uniwersum Conana, oraz bohatera “The Surge”.

The Surge

Fabuła gry utrzymana została w dystopijnym klimacie rodem z powieści science-fiction. Akcja wybiega 60-70 lat w przyszłość, przedstawiając świat, w którym nadmierna eksploatacja zasobów doprowadziła niemal do upadku ludzkości. Wraz z rozwojem maszyn, większość z wykonywanych dotąd przez ludzi zawodów stała się niepotrzebna. Ci więc, którzy przetrwali, coraz częściej zmuszeni są do opuszczania przeludnionych miast i udania się na prowincję, celem poszukiwania pracy.

W grze wcielamy się w zwykłego człowieka, wyposażonego w egzoszkielet. Sama mechanika żywo przypomina Dark Souls, czy Lords of the Fallen, za które jest współodpowiedzialne to samo studio, które stworzyło The Surge. Ocena gry na Metacritic to 72%.

PlayStation
PlayStation
Przeczytaj także Patenty Sony podpowiadają, jak będzie działać PlayStation 5. Czego się spodziewać?

Conan Exiles

Drugą z dodanych w kwietniu gier jest Conan Exiles. Tytuł jest survivalowym RPG typu sandbox, rozgrywającym się w uniwersum Conana Barbarzyńcy.

Gracz wciela się w rolę wyrzutka, skazanego na przemierzanie dzikich, niebezpiecznych pustkowi. Choć fabuła pełni rolę drugoplanową ustępując miejsca rozbudowanej rozgrywce, w trakcie zabawy mamy okazję poznać bogatą historię świata, skrywaną w starożytnych ruinach. Na Metacritic gra ma ocenę 64%.

Path of Exile
Path of Exile
Przeczytaj także Path of Exile dostępne za darmo na PlayStation 4

Kiedy będzie można pobrać darmowe gry?

Oferta Playstation Plus rozpocznie się 2 kwietnia 2019 roku - do tego dnia będziemy mogli pobrać gry z marcowej oferty, czyli "Call of Duty: Modern Warfare Remastered" oraz “The Witness".

Marcin Czajkowski