13.12.2016 14:45

Poznaliśmy datę premiery gry Cyberpunk 2077?

Czekacie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące nowej produkcji twórców Wiedźmina? Być może właśnie poznaliśmy jej datę premiery.

Poznaliśmy datę premiery gry Cyberpunk 2077?
foto: materiały prasowe

Sama myśl o Cyberpunku 2077 rozpala umysły graczy już od kilku lat. Nowa produkcja studia CD Projekt RED wykorzystuje system RPG pióra Mike'a Pondsmitha, który już sam w sobie jest otoczony wystarczającym kultem, a gdy jeszcze dodamy do tego poziom dotychczasowych produkcji RED-ów, trudno się dziwić, że to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w produkcji.

Niestety, choć sam projekt został oficjalnie zapowiedziany jeszcze w 2012 roku, wciąż wiemy o nim bardzo, bardzo niewiele. Do niedawna można to było tłumaczyć tym, że CD Projekt RED zajęty był produkcją, promocją i rozwijaniem Wiedźmina 3. Dziś już jednak nad Cyberpunkiem 2077 ma pracować większa ekipa niż kiedykolwiek wcześniej przy produkcji o Geralcie.

Ile jeszcze będziemy musieli czekać na konkretne informacje, że o samej grze nie wspomnimy? Cóż, być może wygadał się właśnie szwedzki sklep Komplett.se. W jego katalogu znajduje się już bowiem gotowa do zamówień przedpremierowych gra, mało tego - na jej karcie widnieje dokładna data premiery: 30 września 2017 roku.

cyberpunk2077

Czyżby naprawdę do zanurzenia się w futurystyczny świat bezdusznych korporacji i nowoczesnych metropolii zostało nam już ledwie kilka miesięcy? Biorąc pod uwagę, że CD Projekt RED dopiero niedawno przerzucił wszystkie siły przerobowe do pracy nad Cyberpunkiem 2077, data ta zdaje się dość abstrakcyjna. Wystarczy prześledzić życiorys zawodowy obecnych pracowników studia, by dojść do wniosku, że prace ruszyły z kopyta dopiero mniej więcej w połowie 2016 roku.

Należy też pamiętać, że mówimy o gigantycznym projekcie RPG, który ma bić nawet rozbudowany świat Wiedźmina 3, a prace nad nim mogą zająć całe lata - szczególnie że CD Projekt RED słynie z dopracowywania na spokojnie swoich dzieł, a nie opętańczego gonienia terminów. Może jednak z czegoś nie zdajemy sobie sprawy i studio faktycznie sprawi nam niespodziankę już w 2017 roku?

Branża gier komputerowych i wideo niejeden raz była już świadkiem przyspieszonego zdradzenia szczegółów gorąco wyczekiwanej produkcji dzięki błędom sklepów internetowych. Czy tak jest i w tym przypadku? Przekonamy się prawdopodobnie już wkrótce.

Jakub Gańko
Tagi: Gry