12.12.2016 11:40

Pracuj w domu pogrzebowym dzięki A Mortician’s Tale

Najnowsza gra studia Laundry Bear ma na celu oswoić nas ze śmiercią. Chcieliście kiedyś zostać pracownikiem domu pogrzebowego?

Pracuj w domu pogrzebowym dzięki A Mortician’s Tale
foto: materiały prasowe

Jeśli z wypiekami na twarzy śledziliście losy rodziny Fisherów w serialu „Sześć stóp pod ziemią” albo po prostu pozazdrościliście dorywczej fuchy Jonathanowi Davisowi, oto gra dla Was. Młode studio Laundry Bear z Toronto zapowiedziało A Mortician’s Tale - nową wersję swojego wcześniejszego projektu, Mortuary Simulator. Jej główną bohaterką będzie Charlie pracująca dla domu pogrzebowego Rose.

Zadaniem gracza będzie m.in. przygotowywanie zwłok do pochówku oraz rozmowy z rodzinami zmarłych. Choć gra utrzymana będzie przede wszystkim w konwencji typowej dla przygodówek, takie elementy mogłyby zrazić do niej niektórych odbiorców. Projektantka Gabby DaRienzo nie chciała do tego dopuścić, więc dla rozładowania silnych emocji zadbała o odpowiednią oprawę graficzną.

"

Wiele czynności, które stawiamy przed graczem, może być potencjalnie niepokojących: na przykład nacinanie karku i wypełnianie ciał aldehydem mrówkowym. Purpurowe odcienie i postaci z wielkimi oczami miały zapobiec temu, by gra zbyt mocno szokowała swoim realizmem. Mimo że same zwyczaje zakładu pogrzebowego oparliśmy w większości na prawdziwym życiu. "

Granica, po której muszą stąpać twórcy, jest bardzo cienka: z jednej strony chcą ukazać pracę swojej bohaterki w jak najrealniejszy sposób i oswoić nas samych ze śmiercią, z drugiej jednak nie mogą przeholować z ukazywaniem brutalnej prawdy o tym, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci.

I tak ukazali na przykład sposoby na zapobieganie zapadania się gałek ocznych z braku tlenu, zrezygnowali już jednak z elementów związanych np. z pośmiertnym wydalaniem płynów ustrojowych. Czy udało im się zachować takt? Możecie ocenić na podstawie pierwszych screenów z produkcji.

Premierę gry przewidziano na wiosnę 2017 roku. Na razie jedyną platformą docelową jest PC.

Jakub Gańko
Tagi: Gry