10.05.2017 12:54

Prey da się ukończyć w niecałe 13 minut?

Gracze co chwila biją rekordy prędkości w dotarciu do finału produkcji studia Arkane.

Prey da się ukończyć w niecałe 13 minut?
foto: materiały prasowe

Prey to reboot gry firmy Human Head Studios z 2006 roku. Jej pierwotnie planowany sequel został skasowany z planu wydawniczego na rzecz kompletnie nowej produkcji przygotowanej przez innych twórców. Nowa odsłona reklamowana jest jako duchowy spadkobierca kultowej serii System Shock, łącząc rozgrywkę FPP z survival horrorem i elementami RPG.

Przygody Morgana Yu na stacji kosmicznej opanowanej przez wrogo nastawionych obcych zyskały przychylność graczy i recenzentów. Po niecałym tygodniu obecności na rynku, Prey ma w serwisie agregującym oceny Metacritic średnią not na poziomie 83 punktów na 100 (w wersji na PC).

Wiemy więc już, że jest to tytuł na wysokim poziomie. Pozostaje jednak pytanie: na jak długo starczy graczom? Wiele z dzisiejszych produkcji segmentu AAA nie jest w stanie zapewnić im rozrywki na dłużej niż 8-10 godzin. Prey wydaje się być bardziej rozbudowaną grą, szczególnie biorąc pod uwagę jego elementy otwartego świata. Czy od premiery, która miała miejsce 5 maja 2017 roku, ktoś już w ogóle zdążył go ukończyć?

Oczywiście tak - mało tego, gracze już prześcigają się w rekordach tzw. speedrunów. Jeden z nich, ukrywający się pod pseudonimem CreeperHNTR, zdołał dotrzeć do napisów końcowych w... niecałe 13 minut. Dokładnie w 12 minut i 43 sekundy. Oczywiście nie zapomniał zadbać o udokumentowanie swojego wyczynu.

Jego nagranie obejrzycie poniżej - ostrzegamy, że wideo zdradza kluczowe elementy fabuły:

Czy to oznacza, że Prey to tak krótka gra? Oczywiście nie. CreeperHNTR wykorzystał do swoich celów mnóstwo błędów programu, a podobny wyczyn wymagał uprzedniego przygotowania. Inni gracze uspokajają, że główny wątek to zabawa na przynajmniej kilkanaście godzin, a jeśli będziemy chcieli zająć się również wątkami pobocznymi, czas ten może wydłużyć się nawet dwukrotnie.

Aktualizacja:

Okazuje się, że Prey da się ukończyć... jeszcze szybciej. Rekord został już pobity przez gracza o ksywce Bjurnie, któremu udało się zejść poniżej 10 minut. I zapewne nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tym temacie.

Graliście w Prey?

Jakub Gańko
Tagi: Gry