14.11.2017 13:36

Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania

W ciągu 10 lat od premiery Wiedźmin 1 zestarzał się graficznie – teraz można zobaczyć, jak wygląda rozrywka premierowej odsłony sagi na silniku Wiedźmina 3.

Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania
foto: zrzut ekranu

Wydawanie odświeżonych hitów sprzeda lat staje się coraz bardziej modne – za prezentowanie przebojów w nowych szatach wziął się między innymi Blizzard, który dopieścił do dzisiejszych standardów pierwszego StarCrafta.

Nadzieje na podobną niespodziankę ze strony CD Projekt RED pojawiły się z okazji świętowania 10 rocznicy wprowadzenia do sprzedaży pierwszej gry o Wiedźminie – studio przygotowało co prawda specjalny filmik, przy oglądaniu którego nawet najwięksi twardziele płakali ze wzruszenia, jednak o ulepszeniu graficznym gry było bardzo cicho. Aż do teraz.

Zremasterowany Wiedźmin (a właściwie tylko jego część) nie jest jednak dziełem CD Projekt RED – całą tytaniczną pracę wykonał fan Geralta.

W praktyce udało mu się przenieść prolog z pierwszej części Wiedźmina do najnowszej odsłony sagi, dzięki czemu można cieszyć się nie tylko poprawioną grafiką świata, lecz także modelami postaci zaczerpniętymi wprost z Dzikiego Gonu. Wystarczy rzut oka, żeby zauważyć różnicę. To zupełnie inna gra.

Twórca moda pieczołowicie przeniósł do „trójki” także pliki audio, dzięki czemu gracze mogą przeżyć na nowo (i w znacznie lepszej jakości) prolog z pierwszego Wiedźmina.

Pliki niezbędne do uruchomienia moda można pobrać z tej lokalizacji – autor zaleca usunięcie przed instalacją wszystkich innych modów, jako że najprawdopodobniej będą powodować problemy z działaniem gry. Pod linkiem znajduje się także instrukcja instalacji.

Niecierpliwi mogą rzucić okiem na Wiedźmina z fajerwerkami graficznymi Dzikiego Gonu zapoznając się z godzinnym zapisem rozgrywki z odświeżonego prologu:

Pozostaje mieć nadzieję, że CD Projekt RED zainspiruje się modem i wyda prawdziwie zremasterowaną wersję Wiedźmina.

Gralibyście w remastera Wiedźmina?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry