28.09.2017 10:32

Resident Evil 2 jako planszówka

Kultowy horror doczeka się wersji papierowej. Premiera planowana jest na wrzesień 2018 roku. 

Resident Evil 2 jako planszówka
foto: materiały prasowe

Twórcy gry, Steamforged Games, oficjalnie ruszyli z kampanią na Kickstarterze. Poprzedni projekt firmy bazował na innej popularnej serii gier – „Dark Souls”. Planszówka na podstawie gry From Software również rozpoczęła jako pomysł na platformie crowdfundingowej. Okazało się, że był to pomysł wart prawie 4 miliony funtów! Po sukcesie „Dark Souls - The Board Game" Anglicy postanawiają przestraszyć graczy, biorąc na warsztat znaną markę „Resident Evil”.

I od razu notują ogromny sukces – w godzinę od opublikowania swojego projektu na Kickstarterze osiągnęli swój cel, czyli 150 tysięcy funtów, a 28 września 2017, dwa dni po rozpoczęciu kampanii, „Resident Evil 2 – The Board Game” zdobyło ponad 400 tysięcy funtów.

Twórcy opublikowali również zapowiedź swojej gry:

Wersja planszowa przeznaczona jest dla 1 do 4 graczy. Tak jak pierwowzór, gra jest utrzymana w klimacie survival horroru, a celem uczestników zabawy jest przeżycie i wydostanie się z Raccon City. Nie jest to jedyna nadchodząca produkcja z logiem marki - zapowiedziano również reboot serii filmów,więc na brak Resident Evil przez najbliższe lata nie będziemy narzekać.

Premiera gry odbędzie się we wrześniu 2018 roku.

A czy wy gracie jeszcze w planszówki?

Kamil Kacperski
Tagi: #News #Resident Evil