11.01.2019 12:01

Resident Evil 2 z oficjalnym demo. Można zagrać tylko raz przez pół godziny

Resident Evil 2 to remake zrobiony jak należy – Capcom wziął scenariusz oryginalnej gry i zrobił ją od nowa, wykorzystując dzisiejsze możliwości i technologie. Jak za dawnych czasów, grę można przetestować przed kupnem – wersja demo zadziała tylko raz i na maksymalnie 30 minut.

Resident Evil 2
foto: materiały prasowe

My widzieliśmy już Resident Evil 2 w akcji – pierwsze wrażenie były bardzo pozytywne, jako że udało się połączyć atmosferę grozy znaną z początków serii z wizualiami, które u mniej odpornych graczy mogą wywołać koszmary.

Powodów, dla których Capcom zdecydował się na pokazanie Resident Evil 2 jako „1-Shot Demo” nie podano, więc pojawiło się już na ten temat mnóstwo teorii. Słychać głosy, że studio jest tak pewne jakości remake’u, że uznało że pół godziny to aż nadto, żeby się w grze zakochać – dochodzą także podszepty, że to próba walki z ewentualnymi piratami lub po prostu „chwyt marketingowy”.

Zwiastun dema bardzo dobrze oddaje, czego możemy się spodziewać po grze:

Resident Evil 2 Demo – można zagrać tylko raz

Wersja testowa „1-Shot Demo” Resident Evil 2 udostępniania jest w dniach 11-31 stycznia 2019 – można ją pobrać za darmo ze sklepów Sony i Microsoft oraz ze Steama.

Wiadomo już, że część ograniczeń można dość łatwo obejść – wystarczy przełączyć się na inny profil na konsoli, żeby móc ponownie odpalić „jednorazowe” demo Resident Evil 2. Stopera jeszcze nie udało się oszukać.

Premiera Resident Evil 2 spodziewana jest 25 stycznia 2019.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry