11.12.2019 14:59

Resident Evil 3 powraca. Stara dobra gra w oprawie godnej naszych czasów [WIDEO]

Resident Evil na dobre zapadł w pamięci graczy. Po sukcesie, jaki odniósł wykonany według współczesnych standardów Resident Evil 2 na podobne potraktowanie przez autorów może liczyć trzecia część cyklu. Jest już zwiastun i data premiery.

Resident Evil 3
foto: materiały prasowe Capcom

Niepokoju i strachu odczuwanego podczas zmagań z ofiarami wirusa w oryginalnych grach Resident Evil nie sposób było zapomnieć, szczególnie gdy próbowało się usnąć świeżo po rozgrywce. Działo się tak mimo dość nieprzekonującej jak na dzisiejsze standardy oprawy graficznej i dźwiękowej.

Uczucia żywione przez graczy do serii horrorów nie wyblakły, o tym można było się przekonać dzięki odświeżonej w spektakularny sposób grze Resident Evil 2. Twórcy wzięli oryginalny scenariusz tytułu i stworzyli na jego podstawie współczesną grę.

Resident Evil 2 2019
Resident Evil 2 2019
Przeczytaj także Resident Evil 2 (2019) – gra na miarę naszych czasów [PIERWSZE WRAŻENIA]

Podobnego zabiegu doczekała się trzecia część cyklu. W Resident Evil 3 zagramy 3 kwietnia 2020 roku.

Resident Evil 3 przerazi na nowo. Remake gry z premierą 3 kwietnia 2020

Gwiazdą Resident Evil 3, tak jak w pierwotnej grze, jest Jill Valentine. Bohaterka stara się uciec z pogrążonego w chaosie Raccoon City i ocalić życie.

Capcom zademonstrował, jak będzie wyglądać jego zarazem nowa i stara produkcja. Dobrze zastanówcie się, czy chcecie obejrzeć ten zwiastun samemu, szczególnie jeśli siedzicie w ciemności.

Oprócz klimatycznej zajawki Capcom pokazał także fragmenty rzeczywistej rozgrywki.

Twórcy zdradzili, że w nowym Resident Evil 3 można będzie „uczestniczyć we wcześniej nie pokazywanych eksperymentach Umbrella Corporation”. Dodatkiem do gry będzie bowiem koncentrujący się na grze wieloosobowej Resident Evil Resistance.

Gra będzie dostępna na konsole PlayStation 4 i Xbox One, zagrać można będzie także na komputerach PC.

Zobacz także: Resident Evil 2 – czym różni się oryginał od remake’u? 

Zagracie, czy się boicie?

Tagi: Gry