25.07.2018 14:48

Rockstar będzie nagradzał za oglądanie streamów z GTA Online: After Hours na Facebooku

To się dopiero nazywa przyjemne z pożytecznym – twórcy GTA obiecują „deszcz pieniędzy” spadający na fanów oglądających na Facebooku oficjalne transmisje z ogrywania After Hours, świeżutkiego dodatku do GTA Online.

GTA Online After Hours
foto: materiały prasowe

Pierwszy ze streamów z nagrodami odbędzie się 27 lipca 2018 roku, kolejne mają pokazywać się co tydzień. Lista transmisji, na oglądaniu których można będzie się wzbogacić, ma być podawana na bieżąco.

Dziś wiadomo tylko, że będą to zarówno oficjalne produkcje Rockstara, jak i streamy wybranych partnerów producenta GTA Online.

Osoby, które połączą swoje konto na Facebooku z Rockstar Games Social Club będą mogły wygrać pieniądze w postaci wirtualnej waluty w grze. Nie podano, jakich kwot można się spodziewać – czy wystarczy na waciki, czy też może będzie można zaszaleć i kupić sobie na przykład jeden z wprowadzanych przez dodatek After Hours samochód.

Gamingowe streamy Rockstara na Facebooku

Nagrody dla oglądających mają przyciągnąć widzów do platformy Facebook Gaming, która chce wydrzeć użytkowników Twitchowi i stać się domyślnym miejscem do dzielenia się z innymi swoimi sesjami w grach.

Umową z twórcami Grand Theft Auto Facebook chce upiec kilka pieczeni na jednym ogniu – pokazać, że ma liczącą się platformę do udostępniania gamingowych treści oraz zademonstrować jej możliwości – opcja nagradzania losowych widzów przedmiotami pojawiającymi się w ekwipunku w grze została wprowadzona stosunkowo niedawno.

Mając do wyboru kilka różnych transmisji z tej samej gry gracze wybiorą zapewne tę, której oglądanie będzie się im najbardziej opłacało - a przynajmniej na to liczy Facebook. 

Oglądacie transmisje z gier?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry