09.05.2017 11:22

Ruszyła Polska Liga Esportowa

Siedem rozgrywanych co tydzień kolejek, a następnie faza play-off i finał – Polska Liga Esportowa wystartowała oficjalnie z pierwszym sezonem. Pierwsze mecze już za nami.

Ruszyła Polska Liga Esportowa
foto: kadr z wideo

Wszystko ma działać jak w zegarku – miłośnicy CS:GO powinni rezerwować czas na kibicowanie zmaganiom w niedziele i poniedziałki, mecze LoL odbywać się będą w poniedziałki i wtorki. Pierwsza kolejka to odpowiednio 7 i 8 oraz 8 i 9 maja 2017 roku.

Łączna pula nagród w rozgrywkach to 240 000 zł. Wygrane i premie wypłacane są za punkty zdobywane w poszczególnych meczach – wygrana daje 1200 zł, remis 600 zł. Na spora sumę mogą liczyć zwycięscy PLE.

Polska Liga Esportowa ma być nową jakością w Polsce – to zorganizowane, cykliczne rozgrywki z góry znanym i przestrzeganym terminarzem spotkań. O tym, że jest to ważna nowość, przekonuje mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo, organizatora PLE:

"

Sztywny harmonogram transmisji jest nowością na polskim rynku e-sportowym i pozwala lepiej zorganizować czas, zarówno uczestniczącym drużynom, jak i oglądającym. Harmonogram zbliża nas o kolejny krok do telewizyjnego standardu prowadzenia transmisji. "

Tak wygląda terminarz rozgrywek:

foto: materiały prasowe

Już w pierwszej kolejce nie pobyło się bez ciekawych wyników – TeamKinguin zremisował z PRIDE, a ozdobą spotkania były takie oto akcje:

Rozgrywki CS:GO skomentują Piotr „Izak” Skowyrski, Patryk „Easy” Dzięcioł oraz Łukasz „Prawus” Ganczewski. Natomiast mecze LoLa obejrzycie z komentarzem Damiana „Nervariena” Ziaji, Norberta „Disa” Gierczaka i Łukasza „Leo” Mirka. Transmisję można śledzić śledzić na twitch.tv/esportnow.

Kibicujecie graczom komputerowym?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry