10.01.2018 11:29

Ruszyła kampania crowdfundingowa dla pierwszej gry komputerowej o Dywizjonie 303

9 stycznia 2018 rozpoczęła się kampania na globalnej platformie Kickstarter. Pieniądze zebrane podczas niej zostaną przeznaczone na stworzenie gry „303 Squadron: Battle of Britain” - pierwszej w całości poświęconej Dywizjonowi 303.

Ruszyła kampania crowdfundingowa dla pierwszej gry komputerowej o Dywizjonie 303
foto: materiały prasowe

Za produkcję gry odpowiedzialna jest spółka Movie Games S.A. i według opisu ma być to jedyna taka produkcja, łącząca realistyczny symulator walk powietrznych z mechaniką samolotów bojowych. Dodatkowo graczom ma zostać przedstawiony także otwarty świat bazy wojskowej, w której stacjonował Dywizjon 303 - RAF Northolt, skrywający dodatkowe misje. Wśród celów kampanii na Kickstarterze, które wyznaczyli sobie twórcy najnowszej militarnej produkcji od Movie Games, znalazły się m.in. dodatkowe historie, a także możliwość wydania wersji na konsole i przygotowania wsparcia VR.

Aleksy Uchański, prezes spółki, podkreślił, że „wybór celów jest odpowiedzią na głosy fanów produkcji, którzy pytają o wspomniane rozszerzenia lub konkretne rozwiązania za pośrednictwem mediów społecznościowych”.

Akcja na platformie Kickstarter, która rozpoczęła się 9 stycznia 2018 roku, będzie trwać przez kolejnych 40 dni. Data premiery gry potwierdzona zostanie pod koniec trwania kampanii, zależnie od zebranej kwoty. Kampanię można wesprzeć pod TYM linkiem.

Zobaczcie, jak prezentują się zdjęcia z zapowiedzianej produkcji: 

Z kolei Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Gamesm potwierdził, że działania na Kickstarterze mogą spowodować globalne zainteresowanie historią Dywizjonu 303:

"

Poprzez globalny zasięg prowadzonych działań, zyskujemy unikalną możliwość szczerzenia świadomości tej niezwykłej historii, a także otrzymania bezpośrednich informacji i opinii dotyczących gry od najważniejszych w całym procesie osób – jej odbiorców. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój dodatkowych funkcjonalności, ale to pozyskana przez nas informacja zwrotna od fanów będzie najważniejszym, bezcennym materiałem, który sprawi, iż zrealizowane pomysły będą dokładną odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych graczy „303 Squadron: Battle of Britain”. "

Historia Dywizjonu 303

303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszk był pododdziałem lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, stworzonym w 1940 roku i rozwiązanym w 1946. Był on najskuteczniejszą jednostką Aliantów w czasie „Bitwy o Anglię”, toczonej między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF-em w czasie drugiej wojny światowej. 17 listopada 2017 w Worthing zmarł Franciszek Kornicki, polski dowódca wojskowy, który był ostatnim żyjącym dowódcą polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej i brał udział m.in. w akcjach Dywizjonu 303. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Gry