22.06.2018 16:27

Ruszyła letnia wyprzedaż na Steamie

26 000 przecenionych gier i dodatków – wobec takiego natężenia okazji nie można przejść obojętnie. Ratujcie swoje portfele, właśnie rozpoczęła się letnia wyprzedaż na Steam.

Steam Summer Sale 2018
foto: kadr z wideo

To właśnie w tym momencie decyduje się, co będziecie robić podczas letniego urlopu – wybierzecie więc mądrze, żeby nie okazało się, że zabrakło wolnego na przejście wszystkich zakupionych tytułów. Możecie też zdać się na głos rozsądku, zwany zasobnością portfela – może po prostu na wszystkie gry szczęśliwie zabraknie środków, wydanych wcześniej przezornie na sex, drugs & rock'n'roll.

Orzeźwieniem wśród gorączki zakupów może być nowa funkcja Steam, dzięki której można zobaczyć, ile pieniędzy wydało się już na platformie na doczesne gamingowe przyjemności – sumy odkrywane przez niektórych naszych Czytelników spokojnie wystarczyłyby na zakup sprawnego kabrioleta i wakacyjny wyjazd z wiatrem we włosach.

Drenaż portfela potrwa do 5 lipca 2018 – w tym czasie trzeba bardzo uważać, bo obniżki sięgają nawet 95% podstawowej ceny – i to nie tylko jeśli chodzi o gry, lecz także o sprzęt. Steam Link, zazwyczaj wyceniany na więcej niż 300 złotych, teraz można zakupić za jedyne 11 PLN.

Steam Summer Sale 2018

Tradycyjnie już Valve postarało się przygotować atrakcje dodatkowe – letnia wyprzedaż na Steam jest więc okazją do zdobycia odznak do profilu, a także wygrania gier. Wymaga to jednak sporego zaangażowania się w akcję i pozostawienia w sklepie całkiem pokaźnej sumki.

Na liście przecenionych tytułów znajdują się prawdziwe skarby – w cenie poniżej 10 zł można znaleźć między innymi Beyond Good and Evil, Portal 2, Stronghold czy Her Story.

Ze zwyczajową, wynoszącą 60% bonifikatą można zakupić Wiedźmina 3 – jeśli ktoś jeszcze nie grał w ten tytuł, to powinien się wstydzić, że żałuje 59,99 zł na naszą dumę narodową.

Po raz pierwszy w historii przeceniono PUBG – popularne battle royale można teraz kupić za 48,90 zł.

A jeśli wolicie kupować w GOG-u – to dla Was też jest dobra wiadomość, jako że polska platforma przygotował weekend obniżek.

Skorzystacie z wyprzedaży?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry