29.03.2019 13:45

Ruszyły drugie Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III

Rozpoczęła się rywalizacja o tytuł najlepszego gracza Heroes of Might and Magic III w Polsce  - pierwszy etap oficjalnych Mistrzostw Polski to faza grupowa, wielki finał zostanie rozegrany w studio telewizyjnym w Krakowie. Ceremonia otwarcia odbędzie się 29 marca 2019 na YouTubie.

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III
foto: zrzut ekranu

Nikt chyba nie spodziewał się, że Heroes of Might and Magic III cieszy się wciąż taką popularnością wśród graczy – łącznie z entuzjastami, którzy w 2018 roku postanowili przeprowadzić Mistrzostwa Polski w grze.

Hobbystyczna akcja przekształciła się bowiem w imprezę, która została zauważona przez twórców HoMM3, a relację z finałowego pojedynku obejrzało łącznie ponad 400 000 osób.

"

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III to jak dotąd największe wydarzenie krajowej sceny tej gry. Rozmach pierwszej edycji turnieju przerósł oczekiwania stawiane nawet przez największych entuzjastów: chęć udziału wyraziło ponad 500 osób. Rywalizacji towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów, społeczności oraz autorów gry - Paul Anthony Romero, znany niemal wszystkim fanom sagi Might and Magic kompozytor muzyki, osobiście zagrzewał do walki uczestników, nagrywając dla nich krótkie filmy z pozdrowieniami. "

Zapisy do drugiej edycji Mistrzostw Polski Heroes of Might and Magic III zakończyły się 28 marca 2019 o północy – na następny dzień organizatorzy zapowiedzieli losowanie grup.

15 gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce
15 gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce
Przeczytaj także 15 gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III 2019

Mistrzostwa mają składać się z czterech etapów: fazy grupowej, fazy pucharowej, fazy decydującej (od 1/16 finału) oraz wielkiego finału i meczu o trzecie miejsce. Te ostatnie będą transmitowane na żywo.

Rozgrywki toczyć się będą w kompletnej edycji Heroes of Might and Magic III wraz dodatkiem Horn of the Abyss i nakładką HD Mod.

W fazie grupowej pojedynki mają być według regulaminu składać się z jednej potyczki – organizatorzy zostawili jednak furtkę dla osób, które chciałyby pograć sobie więcej. Jeśli obaj gracze wyrażą taką chęć, mogą grać do dwóch wygranych.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski Heroes of Might and Magic III odbędzie się 29 marca 2019 roku o godz. 20:00 na kanale YouTube Jaskini Behemota.

Zobacz także: >> Premiera StarCraft Remastered <<

Finałowe pojedynki odbędą się w Krakowie. Zwycięzca otrzyma oficjalny tytuł Mistrza Polski Heroes of Might and Magic III.

Bierzecie udział czy będziecie kibicować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry