28.11.2018 13:17

Samsung zapłaci 40 milionów dolarów za czasową ekskluzywność na gry twórców "Pokemon GO"?

Według niepotwierdzonych informacji z portalu The Inquirer producent smartfonów planuje zainwestować sporo pieniędzy w studio Niantic i ich nadchodzącą grę "Harry Potter: Wizards Unite".

Pokemon GO
foto: materiały prasowe

Inquirer twierdzi, że Niantic zarobi kilkanaście milionów dolarów od Samsunga. W zamian za to twórcy mają zapewnić producentom smartfonów czasową ekskluzywność na ich nadchodzącą grę "Harry Potter: Wizards Unite".  Dokładna suma nie jest znana, ponieważ koreańska firma planuje jeszcze zapłacić za wyłączność innemu studiu. Nie mniej, Samsung ma rzekomo przeznaczyć na te inwestycje około 40 milionów dolarów, co oznaczałoby spory przypływ gotówki dla twórców "Pokemon GO".

Harry Potter: Wizards Unite tylko na smartfonach Samsunga?

Nie jest to pierwszy przypadek współpracy Samsunga z deweloperami gier mobilnych - jesienią 2018 roku Koreańczycy wykupili czasową wyłączność na "Fortnite'a" w wersji na telefony z systemem Android. Gra była dostępna jedynie na ich nowych smartfonach z serii Note 9. I skoro Samsung planuje zainwestować 40 milionów w podobny ruch, to możemy wnioskować, że jest to dla nich bardzo opłacalne.

Na razie są to jednak tylko niepotwierdzone informacje. Według Inquirera prawda wyjdzie na jaw w ciągu kilku następnych tygodni. Wtedy też dowiemy się prawdopodobnie kim jest ów "tajemniczy deweloper", o którym portal wspomniał w swoim raporcie. 

Kiedy premiera nowej gry Niantic?

Jeżeli chodzi zaś o samą grę Niantica, to nikt się nie spodziewa, by "Harry Potter: Wizards Unite" było sukcesem na miarę "Pokemon GO". W końcu mówimy o grze, która zarobiła około 2 miliardów dolarów w ciągu 2 lat od premiery i jeszcze w maju 2018 roku przyciągała około 150 milionów graczy miesięcznie.

Nie mniej Niantic spróbuje dorównać swojej poprzedniej produkcji. Wiemy na razie, że zadaniem graczy w "Wizards Unite" będzie patrolowanie świata i eliminowanie wszystkiego, co magiczne. Wygląda więc na to, że w przypominającej "Pokemon GO" grze napotykane magiczne stwory będziemy eksterminować, zamiast dodawać je do kolekcji jak kieszonkowe potwory. Data premiery produkcji pozostaje tajemnicą - wiemy jedynie, że gra "Harry Potter: Wizards Unite" zadebiutuje w 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Samsung Pokemon GO Harry Potter: Wizards Unite