13.03.2019 13:56

Sega wycofuje potencjalny przebój, bo aktor został przyłapany na zażyciu kokainy

Aktor podkładający głos w grze Judgment został przyłapany w Japonii na zażyciu kokainy. Sega od razu postanowiła o wycofaniu się ze sprzedaży gry, a podobne reakcje związane z własnymi produkcjami może podjąć Square Enix i Disney.

Sega Judgment
foto: kadr z wideo

Judgment, gra osadzona w świecie Yakuzy, to nowa produkcja Segi – jej europejska i amerykańska premiera była ustalona na 25 czerwca 2019 roku. Wydawnictwo wiązało z tytułem duże nadzieje finansowe, licząc że możliwość wcielania się w prywatnego detektywa podbije serca i portfele graczy.

Wygląda jednak na to, że te plany spaliły na panewce. Pierre Taki, aktor dający głos jednemu z bohaterów gry Judgment, został złapany przez policję po zażyciu kokainy. Grozi mu teraz kilka lat więzienia połączone z natychmiastowym zakończenie kariery. Obecność kokainy w organizmie Takiego wykryto podczas badaniu moczu – aktor oficjalnie przyznał się do zażycia narkotyków.

Sega nie wahała się ani chwili – przedsiębiorstwo natychmiast wydało komunikat, że wstrzymuje sprzedaż gry Judgment we wszystkich możliwych kanałach (jako nośniki fizyczne i kopie cyfrowe). Usunięto także wszystkie posty w mediach społecznościowych, w których wspominano zhańbiony w oczach Japończyków tytuł.

Wydawca poinformował, że zastanawia się nad przyszłością tytułu – gra zostanie najprawdopodobniej wydana w późniejszym terminie po nagraniu kwestii przez innego aktora. Sega była już w podobnej sytuacji – musiała znaleźć nową osobę do gry Yakuza 4, gdy jeden z aktorów (Hiroki Narimiya) został oskarżony o zażycie kokainy.

Rape Day
Rape Day
Przeczytaj także Rape Day, kontrowersyjna gra o gwałceniu i mordowaniu kobiet. Lub mordowaniu i gwałceniu, jak kto woli

Judgment wycofany ze sprzedaży z powodu zażycia kokainy przez jednego z aktorów głosowych

Japończycy podchodzą do kwestii zażywania narkotyków bardzo poważnie – przedsiębiorstwa nie chcą mieć nic wspólnego z osobami, które zostaną przyłapane na zażywaniu substancji halucynogennych.

Przekonały się o tym – i to nie raz – gwiazdy japońskiego showbiznesu. W 2014 roku Aska z popularnego duetu Chage & Aska został aresztowany za posiadanie narkotyków – w rezultacie wytwórnia Universal Music Japan wycofała się ze sprzedaży muzyki grupy, a Walt Disney Japan usunął nagranie zespołu z jednej z płyt Blu-ray.

Zobacz także: >> Anna i Elsa powracają w pierwszym zwiastunie "Krainy lodu 2" <<

Sprawa Pierre’a Takiego może mieć kolejne konsekwencje – aktor wcielał się w Japonii w Olafa z „Krainy lodu”, grał także w mającej niedawno premierę grę Square Enix Kingdom Hearts III.

Jak oceniacie ruch Segi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry