21.08.2018 16:36

Settlersi wracają dwa razy na 25-lecie serii

Ubisoft przygotował dla fanów Settlers dwie niespodzianki. Po pierwsze, jeszcze w tym roku pokaże się antologia zawierająca wszystkie wydane do tej pory gry serii. Po drugie – w 2019 roku pojawi się nowa część gry.

The Settlers History Collection
foto: kadr z wideo

U zarania swojej historii, a więc w roku 1993, kiedy komputerem do gier bywała jeszcze Amiga, Osadnicy stanowili mocną konkurencję dla Cywilizacji pod względem siły usadzania graczy przed monitorami na długie godziny, a nawet noce.

Strategia zdobyła serca graczy, gdyż pozwalała na oddolne budowanie imperium i dawała w tym sporą dowolność. Deweloperzy chętnie ulepszali Settlersów, wydając tytuł za tytułem – łącznie stworzono siedem części, przy czym z największym sentymentem wraca się zazwyczaj do pierwszych trzech.

The Settlers History Collection – 25 lat Settlersów w jednej antologii

The Settlers History Collection to kompilacja wszystkich dotychczasowych gier z Osadnikami: The Settlers, The Settlers II, The Settlers III, The Settlers IV, The Settlers: Dziedzictwo królów, The Settlers: Narodziny imperium oraz The Settlers 7: Droga do królestwa.

Programiści dokonali niezbędnych poprawek, tak by każdy z tytułów mógł uruchomić się na nowoczesnym sprzęcie i pod Windows 10.

Pozwolono sobie także na unowocześnienie działania gier, które potrafią dokonywać automatycznego zapisu stanu, mogą toczyć się z różną prędkością rozgrywki oraz oferują alternatywny, znany z RTS sposób sterowania.

Kompilacja (oraz poszczególne tytuły osobno) mają trafić do sprzedaży 15 listopada 2018 roku.

The Settlers 8 w 2019 roku

Wspominkowy zestaw The Settlers to nie jedyna dobra wiadomość dla osadników – jak można było domyślić się oglądając zwiastun kompilacji, trwają prace nad nowym tytułem z serii.

Ósma część The Settlers ma mieć premierę na jesieni 2019 roku.

Enigmatyczny jak na razie opis tytułu zdradza intrygujące szczegóły fabuły:

"

Zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny w wyniku tajemniczego trzęsienia ziemi, Settlersi ruszają na wyprawę w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Zmierzą się nie tylko z nowymi wyzwaniami, ale także staną się częścią pradawnej tajemnicy, która zmieni ich życie na zawsze. "

Nowa część cyklu Settlers ma oferować połączenie znanych i sprawdzonych mechanizmów rozgrywki z zupełnie nowymi, premierowymi elementami.

Która część Settlersów była najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry