16.08.2018 11:24

Sir Patrick Stewart narratorem polskiej gry. Zobaczcie zwiastun przygodówki „My Memory of Us”

Aktor znany z występów w takich hitach jak „Star Trek” czy serii filmów „X-Men”, wcieli się w postać narratora w małej grze przygodowej warszawskiego studia Juggler Games.

My Memory of Us
foto: kadr z wideo

„My Memory of Us” to gra przygodowa przeznaczona na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, w której gracze wcielą się w dwójkę dzieci, chłopca i dziewczynkę. Znalazły się one w świecie przejętym przez nieczułe roboty i ich króla. Alegoria jest dość prosta, nie mniej, jest to miła odmiana od nazistów okupujących Warszawę. Narratorem całej historii będzie sir Patrick Stewart, znany i szanowany aktor, który prawdopodobnie wcieli się w dorosłego chłopaka opowiadającego swoje wspomnienia z czasów młodości.

Graficznie gra jest mocno stylizowana na takie produkcje, jak „Ori and the Blind Forest” czy inne niskobudżetowe gry przygodowe. Rozgrywkę obserwujemy z boku i polega ona na wykonywaniu przeróżnych zadań związanych z ochroną naszego kompana. „My Memory of Us” będzie zawierało sporo zagadek logicznych, ale główną rolę ma pełnić intrygująca fabuła opowiadająca o perypetiach chłopca i dziewczynki. Tak oto prezentuje się zwiastun, którego narratorem jest sir Patrick Stewart:

Sir Patrick Stewart w My Memory of Us

Twórcy udostępnili również opis gry, z którego dowiadujemy się, że chłopiec i dziewczynka mają specjalne umiejętności, które pozwolą im przetrwać w świecie opanowanym przez roboty. Juggler Games przedstawiło również ogólny zarys sytuacji, jaka panuje w „My Memory of Us”:

"

„My Memory Of Us” rozgrywa się w fikcyjnym mieście, które zostało opanowane przez Złego Króla i jego armię robotów. Część dzielnic oddzielono od reszty wysokim murem, pomalowano na czerwono i osadzono w nich tzw. „gorszą część społeczeństwa”. W tej nowej, okrutnej rzeczywistości dwójka dzieci, będących głównymi bohaterami opowieści, próbuje uniknąć rozłąki i razem przetrwać ten trudny czas. Fabuła wyraźnie nawiązuje do tragedii dotykających ludność cywilną w czasie II wojny światowej – w szczególności do gett żydowskich.

On potrafi się skradać, ona szybko biegać. Ale tylko razem poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Złap więc jej rękę i zobacz jakie przygody czekają na was na zewnątrz. Razem jesteście nie do powstrzymania.  "

My Memory of Us - kiedy premiera?

Juggler Games zapowiedziało również, że gra „My Memory of Us” zadebiutuje 9 października 2018 roku. Pojawi się na pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Cóż, dla takich gier jak „Red Dead Redemption 2”, czy „Assassin's Creed Odyssey” raczej nie będzie ona konkurencją. Może być jednak dobrą alternatywą dla graczy, którzy są zmęczeni ogromnymi produkcjami i chcą po prostu poznać ciekawą historię podaną w interesujący sposób. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Patrick Stewart