25.04.2017 14:14

Sniper Ghost Warrior 3 zaprasza do Gruzji

Sniper Ghost Warrior 3 to pierwsza gra z serii oznaczona jako AAA – oznacza to, że twórcy, polskie studio CI Games, nie szczędzili środków na stworzenie tytułu, który przez fanów militariów zostanie uznany za obowiązkowy. A może nawet kultowy.

Sniper Ghost Warrior 3 zaprasza do Gruzji
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Akcja gry rozgrywa się w Gruzji, przy niespokojnej granicy z Rosją. CI Games chwali się, że na potrzeby Sniper Ghost Warrior 3 przygotowało 3 rozległe mapy, na których można poruszać się w sposób dowolny – do dyspozycji mamy otwarty świat z ukrytymi w nim sekretami i możliwością odkrywania prawdziwej historii.

Co ciekawe, nowy Sniper nie jest już grą kierowaną tylko i wyłącznie do fanów trzymania wrogów na odległość co najmniej kilkuset metrów - twórcy dali możliwość wykonywania misji także w stylu ducha (podkradającego się do przeciwników i pozbawiających ich życia ukradkiem i w ciszy) oraz wojownika (preferującego prowadzenie frontalnych ataków).

Dla każdego wyboru przygotowano odpowiednie drzewko rozwoju umiejętności.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość własnoręcznego zmodyfikowania używanej broni według preferencji lub wymogów misji. Ważnym elementem rozgrywki stał się także zwiad wykonywany za pomocą drona, który stał się nieodłącznym towarzyszem rozróby. CI Games chwali się, że opracowało najlepszy jak do tej pory system fizyki strzałów.

Historia opowiadana w Sniper Ghost Warrior 3 koncentruje się na rodzinnej dramie głównego bohatera – Amerykanina Jonathana Northa, który stara się rozwikłać zagadkę porwania swojego brata.

Gra dostępna jest w sprzedaży od 25 kwietnia 2017 w wersji na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

W Sniper Ghost Warrior 3 chciałbym grać jako:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry