17.04.2019 17:33

Star Wars Jedi: The Fallen Order - wszystko co wiemy o nowej produkcji dla fanów Gwiezdnych Wojen

Wygląda na to, że Star Wars Jedi: The Fallen Order będzie grą z uniwersum Gwiezdnych Wojen, na którą fani czekali. Zaprezentowany został nowy zwiastun produkcji

star wars
foto: kadr z filmu/zwiastun Star Wars Jedi: The Fallen Order

W trakcie odbywających się w pierwszej połowie kwietnia targach Star Wars Celebration Day fani serii nie mogą narzekać na nudę. Zaprezentowany został pierwszy zwiastun dziewiątej części sagi - już wiemy, że będzie nosił podtytuł The Rise of Skywalker. Oprócz najnowszego filmu w tym uniwersum, firma Respawn Entertainment pokazała nadchodzącą grę akcji TPP – Star Wars: Jedi Fallen Order. Produkcję zobaczyliśmy na nowym zwiastunie.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic
Przeczytaj także "Star Wars: Knights of the Old Republic" - powstanie film lub serial o Starej Republice

Star Wars Jedi: The Fallen Order na zwiastunie

Gracze otrzymali fabularny zwiastun produkcji prezentujący protagonistę, oraz oddający klimat gry. Ze filmiku wynika, że Star Wars Jedi: The Fallen Order będzie grą skupioną wokół walki na miecze świetlne z użyciem Mocy.

Tytuł został osadzony fabularnie między III a IV epizodem cyklu, co tylko zaostrzyło apetyt fanów. Warto też wspomnieć, że za nowy tytuł spod znaku Gwiezdnych Wojen odpowiadać będą twórcy dobrze przyjętego Titanfall. W Star Wars Jedi: The Fallen Order nie będzie tu ani trybu multiplayer, ani mikrotransakcji. Potwierdziła się też krążąca po sieci data premiery – gra zadebiutuje 15 listopada 2019 r.

The Fallen Order zapowiada się też na tytuł bardzo mocny fabularnie. Gracze wcielają się w młodego Cala Kestisa, byłego padawana, który musi ukrywać swoją przeszłość przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine, nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi. Twórcy gry zdradzili, że w produkcji pojawi się kilka postaci całkiem nowych dla uniwersum Gwiezdnych Wojen - jedną z nich będzie Purge Trooper. Nowa jednostka, powołana specjalnie do walki z Jedi. Deweloperzy, w wywiadzie dla GameStop w kwestii jego projektowania palce maczał Marvel.

kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Przeczytaj także John Boyega skomentował stosunki bohaterów "Star Wars IX": To miłosny pięciokąt

Star Wars Jedi: The Fallen Order - kiedy premiera?

Twórcy zdradzili też, kiedy możemy spodziewać się nowej gry i na jakich platformach będzie dostępna. W produkcję zagramy już 15 listopada na PS4, Xboxie One oraz PC.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Gry