18.07.2016 11:43

Star Wars: Trials on Tatooine dostępne za darmo

Marzenia się spełniają – i to zupełnie za darmo. Industrial Light & Magic udostępniło wszystkim chętnym (dysponującym hełmem VR) możliwość wcielenia się w Jedi i uratowanie bohaterów znanych z „Gwiezdnych Wojen” za pomocą miecza świetlnego.

Star Wars: Trials on Tatooine dostępne za darmo
foto: materiały prasowe

O robiącej wrażenie prezentacji możliwości Virtual Reality, noszącej nazwę Star Wars: Trials on Tatooine, pisaliśmy już w marcu 2016 roku (zamieściliśmy tam także filmik pokazujący, jak pracowano nad projektem). Wtedy nie było jeszcze pewności, czy z dzieła będą mogli korzystać użytkownicy nie będący pracownikami xLab, działającego w ramach Industrial Light & Magic.

Wszystkich fanów świata „Star Wars” czeka miła niespodzianka – 18 lipca 2016 roku 10-minutowa gra ma być udostępniona za darmo na platformie Steam. Aby móc z niej skorzystać, trzeba jednak posiadać hełm wirtualnej rzeczywistości, taki jak HTC Vive.

Twórcy demonstracji podkreślają, że udostępnienie Star Wars: Trials on Tatooine to forma podziękowania dla fanów, którzy tłumnie pojawili się na święcie uniwersum – konwencie Star Wars Celebration Europe w Londynie. Umieszczenie gry na Steamie ma też dać szansę zostania Jedi osobom, które nie mogły pojawić się na wydarzeniu i skorzystać z udostępnionych stanowisk z grą.

Szczęśliwcy, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, będą mogli stawiać bohaterski odpór szturmowcom. Zadaniem gracza jest zapewnienie bezpiecznego odwrotu załodze Sokoła Millenium – odbijanie energetycznych pocisków daje naprawdę sporo satysfakcji.

Twórcy mini-gry chcą sprawdzić reakcje fanów na tytuł – jeśli będą pozytywne, można spodziewać się inwestycji w gry osadzone w Wirtualnej Rzeczywistości. Wydaje się to jednak być czystą formalnością, jako że już teraz zapowiedziano stworzenie filmu VR z samym mrocznym Lordem Vadarem jako głównym bohaterem.

Ma on zostać ambasadorem całego wirtualnego uniwersum „Star Wars”, którego stworzeniem ma się zająć David Goyer, twórca scenariuszy do między innymi „Batman: Początek” czy „Człowieka ze stali”:

"

Kiedy spojrzeliśmy na wszystkie dostępne postacie, miejsca i światy z „Gwiezdnych wojen”, to zadaliśmy sobie pytanie: „Czego jeszcze do tej pory nie widzieliśmy? Kogo jesteśmy ciekawi?”. Darth Vader jest idealnym kandydatem do wprowadzenia nas do uniwersum „Gwiezdnych wojen” w wirtualnej rzeczywistości. "

Film ma być gotowy w ciągu 12 do 24 miesięcy.

Wolelibyście zostać Jedi, czy Sithem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Star Wars