21.06.2018 11:56

Steam pozwala sprawdzić, ile łącznie wydaliście na gry

Steam to – szczególnie podczas wyprzedaży – największy wróg wypchanego portfela, na jaki mogą natrafić gracze. Największa na świecie platforma z cyfrowymi grami pozwala teraz zobaczyć, ile łącznie przepuściło się na niej na zakupy.

wartość konta na Steam
foto: zrzut ekranu

Wszyscy dobrze wiemy, jak to jest – niektórym okazjom po prostu nie sposób się oprzeć. W ten sposób co jakiś czas na naszym koncie na Steam ląduje kolejny tytuł – gorąca nowość lub zakupiony okazyjnie hit, który zdążył się już trochę zestarzeć.

Większość z nas już dawna straciła rachubę, ile tak naprawdę kosztowała uzbierana przez lata kolekcja. Teraz, dzięki nowej opcji udostępnionej na Steamie, można to w prosty sposób sprawdzić.

Sprawdź, ile wydałeś na Steamie

Funkcja ma co prawda oficjalnie nieco inne zadanie – pozwala sprawdzić, czy na konto które posiadamy są nałożone ograniczenia, czy nie – przy okazji można jednak zobaczyć, jaką fortunę zostawiło się w imperium Steam.

Konto z ograniczeniami mają użytkownicy, którzy nie wydali jeszcze na platformie łącznej kwoty przewyższającej 5 dolarów – takie osoby nie mogą między innymi wysyłać zaproszeń, wymieniać się przedmiotami z ekwipunku czy korzystać z mobilnego czatu.

Po przekroczeniu tej kwoty konto jest uznawane za zweryfikowane i otrzymuje pełen dostęp do funkcji Steama.

Jak sprawdzić, ile wydaliśmy na gry na platformie? Wystarczy wejść na odpowiednią podstronę na Steamie – tam zobaczymy zestawienie pokazujące skumulowane wydatki na zakup gier i doładowania portfela.

Pod uwagę brane są tylko produkcje zakupione bezpośrednio na Steam – gry zakupione w zewnętrznych sklepach i tylko zarejestrowane na platformie są według algorytmu warte mniej niż zero.

Ile wydaliście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry