09.04.2018 13:57

Street Fighter będzie planszówką

Miłośnicy wzajemnego okładania się po twarzach w grach z serii Street Fighter będą mogli oficjalnie robić to w rzeczywistości – na Kickstarterze rozpoczęła się właśnie kampania planszówki Street Fighter: The Miniatures Game.

Figurki ze Street Fighter: The Miniatures Game
foto: kadr z wideo

Gra powstaje w ramach obchodzenia 30-lecia debiutu Street Fightera. Nie jest to jedyna aprobowana przez Capcom inicjatywa – na maj 2018 zapowiedziano premierę Street Fighter 30th Anniversary Collection – zestawienia 12 przeportowanych wprost z automatu gier, w które na PC i konsolach nie można było do tej pory zagrać.

Street Fighter: The Miniatures Game – gra planszowa

Street Fighter: The Miniatures Game pozwala na przeprowadzanie pojedynków na planszach będących odpowiednikami scenerii z gier. Gracze sterują poczynaniami figurkami najpopularniejszych zawodników z gry, a mordobicie toczy się za pomocą kart oraz rzutów kostką.

Okalające pojedynek okoliczności przyrody są interaktywne – można je wykorzystywać do zadawania przeciwnikom dodatkowych obrazeń.

Twórcy Street Fighter: The Miniatures Game przygotowali kilka możliwych scenariuszy walk – może to być klasyczny tryb jeden na jeden, starcia grup wojowników, a także pojedynki z potężnym bossem, toczone jednocześnie przez trzech zawodników (każdy z nich ma opcję powrotu do gry po zabiciu, jak po wrzuceniu monety w automatach).

Planszówka Street Fighter: The Miniatures Game z miejsca stała się sukcesem – wymagane minimum 400 000 dolarów zebrano błyskawicznie, a dobre 25 dni przed końcem zbiórki wpłynęło już ponad 750 000 dolarów.

Twórcy chwalą się, że figurki wojowników będą tak dobrze wykonane, że dla nich samych warto będzie kupić planszówkę. Na renderach rzeczywiście robią wrażenie.

Na możliwość zagrania w Street Fighter: The Miniatures Game trzeba będzie poczekać jeszcze rok – data dostarczenia planszówki do kupujących została wyznaczona na marzec 2019.

Najlepsza bijatyka to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry