26.06.2017 15:58

„Super Mario Bros.” ożywiony w niezwykły sposób

Jeszcze nigdy nie widzieliśmy najsłynniejszej gry platformowej w takim wydaniu. 

„Super Mario Bros.” ożywiony w niezwykły sposób
foto: kadr z filmu

Nowe technologie popychają ludzi do robienia fajnych rzeczy. 28-letni programista Abhishek Singh odtworzył pierwszy poziom klasycznej gry Nintendo w systemie Augmented Reality, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Polega ona na łączeniu świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Miliony ludzi spotkało się z nią po raz pierwszy w jej najbardziej podstawowej formie za sprawą „Pokemon Go”. Jednak Singh przeniósł to doświadczenie w zupełnie inny rejon za sprawą Unity3D i okularów Microsoft HoloLens, które wciąż nie są jeszcze jakoś szerzej znane, ale ich jakość gwałtownie się polepsza i zapewne za jakiś czas będziemy słyszeć o nich coraz częściej.

Singh widzi „Super Mario Bros.” w pierwszej osobie, gdzie na rzeczywisty obraz nałożony jest trójwymiarowy krajobraz. Do swojego filmiku przygotował się jak należy, przebrany w klasyczny strój Mario. Swój eksperyment wykonał w Central Parku w Nowym Jorku, co zapewne mogło zdziwić niejednego przechodnia, pomijając może jedynie graczy „Pokemon Go”. Odzew, jaki otrzymał programista był bardzo pozytywny i wielu użytkowników zachęca go, aby rozbudował swój pomysł o kolejne poziomy.

Rzeczywistość rozszerzona wciąż jest w swojej fazie wstępnej, ale zapewne już niedługo będziemy mogli chodzić po Endorze i bujać się z Ewokami, czy grać w plenerze w „World of Warcraft. Zapewne Nintendo poprosi programistę o ściągnięcie wideo z YouTube z powodu naruszenia praw autorskich, ale za jakiś czas doczekamy się oficjalnych gier w tym stale rozwijającym się systemie. 

Kamil Dachnij
Tagi: #Duperele #Super Mario Bros