31.03.2017 20:13

Symulator kolumny BOR-u 2017 – będzie nowy polski hit?

Do tej pory słynęliśmy na świecie głównie z Wiedźmina, jednak niedługo może się to zmienić. Kończą się prace nad tytułem, którego pojawienie się zostanie zauważone nie tylko przez graczy, lecz także polityków. Co wiadomo o Symulatorze kolumny BOR-u 2017?

Symulator kolumny BOR-u 2017 – będzie nowy polski hit?
foto: materiały prasowe

To wiadomość napisana z okazji Prima Aprilis - być może jednak któryś z polskich deweloperów zdecyduje się wykorzystać pomysł - o ile okaże się, że jest na niego zapotrzebowanie. 

Gralibyście w Symulator kolumny BOR-u 2017?

Nie słyszeliście wcześniej o tej grze? Nic dziwnego – o to, żeby na rynku nie pojawiły się żadne przecieki, dbało kilka rządowych agencji, z ABW na czele. Symulator kolumny BOR-u to tytuł finansowany ze środków fundusz GameINN, mającego wspierać innowacyjne tytuły z szansami na międzynarodowy sukces.

Dofinansowanie uzyskał między innymi CD Projekt Red, który dzięki przekazanym przez państwo środkom będzie w stanie bardziej dopracować swój następny duży tytuł – Cyberpunk 2077. Łącznie do twórców gier trafiło ponad 100 mln zł.

Wydawcy Symulatora kolumny BOR-u nie znajdziemy jednak na oficjalnej liście beneficjentów – prace and grą zostały utajnione, gdyż jest to… spółka skarbu państwa. Rząd ma ambicje uczynienia z gier komputerowych prężnie działającego sektora polskiej gospodarki, nie chce jednak pozostawiać niczego kwestii przypadku – stąd wzięły się ostatnie plotki o chęci przejęcia CD Projekt poprzez nacjonalizację Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Kadry dla Narodowego Dewelopera Gier ma dostarczyć kampania prowadzona na programuj.gov.pl – na barkach „programistów wyklętych” ma spoczywać przyszłość naszego kraju.

Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie dostępności tytułu zaplanowane jest na 3 kwietnia 2017 – na ten dzień konferencję prasową zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Jej tematem ma być wsparcie udzielane twórcom gier, a ostatnim i głównym Puntem agendy jest „Prezentacje technologii i produktów firm – laureatów I edycji GameINN”. To właśnie w tym momencie zostanie zaprezentowany Symulator kolumny BOR-u.

foto: programuj.gov.pl

Wraz ze zbliżającą się datą premiery rozpoczęła się ogromna kampania marketingowa, w którą zaangażowani są kierowcy BOR-u. Okazało się, że seria wypadków podczas przewozu najważniejszych osób w państwie nie jest dziełem przypadku – to sprawka działu PR Narodowego Dewelopera Gier.

Udało nam się uzyskać nieco informacji na temat nadchodzącego tytułu od jej prezesa, który prosi o nazywanie go po prostu panem Kazimierzem. Unikatowe materiały wideo z fragmentami testowego gameplaya oraz link do wersji testowanej Symulatora kolumny BOR-u zamieściliśmy na następnej stronie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry