28.08.2018 10:30

Szef EA skomentował strzelaninę na turnieju „Madden 19”. Obiecał poprawę ochrony na następnych imprezach

Andrew Wilson, CEO Electronic Arts, osobiście przeprosił za wydarzenia, do których doszło 26 sierpnia 2018 roku w Jacksonville podczas turnieju dla graczy.

Madden 19
foto: materiały prasowe

Do tragicznych wydarzeń doszło, gdy jeden z uczestników imprezy zaczął strzelać. 24-letni sprawca z Baltimore zastrzelił 2 mężczyzn, a co najmniej kolejnych 9 ranił. Potem zabójca popełnił samobójstwo. Sprawa wywołała ogromny szok, nie tylko w środowisku graczy, ale również i w opinii publicznej. Po raz kolejny w USA rozgorzała debata na temat zaostrzenia wymagań dotyczących pozwolenia na broń. 

Turniej w „Madden 19” był oficjalnym wydarzeniem pod patronatem EA. I chociaż firma opublikowała już wczoraj kondolencje dla rodzin zmarłych i wszystkich osób uczestniczących w tej tragicznej sytuacji, to głos zabrał jeszcze sam szef koncernu, Andrew Wilson. W oficjalnym oświadczeniu przybliżył sylwetki dwóch graczy, którzy stracili życie: Taylora Robertsona i Elijah Claytona.

"

Chciałem podzielić się przemyśleniami na temat tego przerażającego i bezsensownego aktu przemocy, który wydarzył się w Jacksonville podczas turnieju „Madden”. Wiem, że wiele z nas jest przepełnionych szokiem i pozostaje w żałobie. Nasze zespoły pracują bez przerwy, by pomóc w ustabilizowaniu tej strasznej sytuacji.

Przede wszystkim jest to niewyobrażalna tragedia, że Taylor Robertson i Elijah Clayton, nasi dwaj wspaniali gracze, stracili życie w taki sposób. Byli szanowani, pozytywni i utalentowani - genialny przykład tego, jak wygląda nasza społeczność. Ich miłość do rywalizacji pokazana była w tym, że przez wiele lat brali udział w organizowanych przez nas turniejach. Zdecydowaliśmy się zrobić wszystko, by pomóc rodzinie Taylora i Elijah i wysyłamy szczere kondolencje dla ich rodzin, dla tych, którzy zostali poszkodowani w Jacksonville i wszystkich, na których ta sytuacja wpłynęła. "

Szef EA o tragedii w Jacksonville

Wilson wypowiedział się również na temat przyszłości turniejów w „Madden 19”. Electronic Arts postanowiło odwołać planowane wcześniej kwalifikacje do Madden Classic, aby skupić się na zdecydowanym poprawieniu ochrony na przyszłych imprezach organizowanych przez firmę:

"

Impreza była kwalifikacjami do Madden Classic, naszego pierwszego wielkiego turnieju w tym sezonie. I chociaż te wydarzenia są tworzone w większości przez naszych partnerów, to pracujemy z nimi, by zapewnić te same warunki na każdej imprezie, a także zebrać opinie od samych graczy. Postanowiliśmy odwołać trzy nadchodzące imprezy kwalifikacyjne do Madden Classic, ponieważ musimy zastanowić się, w jaki sposób poprawić ochronę, która ma zapewnić bezpieczeństwo dla graczy i widzów. Planujemy spotkania z naszymi partnerami i drużynami wewnętrznymi, aby stworzyć jeden wybitny schemat, który będzie używany na wszystkich naszych imprezach.

Jesteśmy zdruzgotani tym, co się wydarzyło w Jacksonville. To pierwszy raz, gdy musieliśmy przeżyć coś takiego jako organizacja i to chyba pierwsza tragedia takiej natury w branży gier wideo. Proszę, pomagajcie sobie i wspierajcie się nawzajem w trakcie tego przerażającego czasu.  "

Oprócz tego, w grze „Madden 19” po uruchomieniu na ekranie pojawia się wiadomość od twórców, która brzmi bardzo podobnie do tego, co napisano już wcześniej na Twitterze EA oraz w oświadczeniu Wilsona. Zespół złożył kondolencje rodzinom zmarłych, a także podziękował służbom porządkowym za pojawienie się na miejscu. W wiadomości czytamy również, że EA obecnie skupia się na pomocy policji i wszystkim innym organom władzy. W związku z tym, pracownicy nie są w stanie wprowadzać do gier kolejnych aktualizacji. Twórcy zapowiedzieli, że o nowościach w „Madden 19” będą informowali za pośrednictwem swoich kont na portalach społecznościowych.  

Kamil Kacperski
Tagi: Gry