08.03.2017 19:59

Tajemnice Wałbrzycha w grze 8874 tworzonej przez Polaków

Najbardziej intrygujące wałbrzyskie miejsca, nieodgadnione sekrety i zagadkowa przygoda - to wszystko ma znaleźć się w powstającej grze Tomasza Góry.

Tajemnice Wałbrzycha w grze 8874 tworzonej przez Polaków
foto: kadr z wideo

Pomysłodawcą całej produkcji jest Tomasz Góra, który aktualnie zajmuje się stroną graficzną gry. Przy tworzeniu fabuły pomagają także Roman Majewski oraz Mirosław Lenert. Na razie twórcy nie chcą całkowicie zdradzać, co będzie głównym zadaniem gracza, jednak Góra zdradził w wywiadzie dla Telewizji Wałbrzych, że bohater obudzi się w nieznanym miejscu. Nie do końca będzie wiedział, czy to, co widzi, to jawa, czy jednak sen, ale będzie musiał, poprzez stopniowe odgadywanie zagadek regionu, dotrze do intrygującego finału.

Postać ma się poruszać po planszy, wykonywać różnego typu zadania, wchodzić w interakcje z innymi bohaterami, również tymi z dawnych legend i przede wszystkim poznawać wirtualny Wałbrzych i jego okolice. 

Zobaczcie, jak wygląda zwiastun gry:

Tomasz Góra na swoim na Facebooku zdradził, że w grze będzie można zobaczyć „prawdziwe miejsca z okolicy zeskanowane tradycyjnymi zdjęciami oraz fotografiami z drona przy użyciu techniki fotogrametrii”. Autorowi szczególnie zależy na tym, żeby gra powstała przy udziale wielu osób, związanych z lokalną społecznością Wałbrzycha.

"

Zdjęcia regionu do produkcji modeli udostępnił Marcin Jagiellicz - Marcin Jagiellicz Fotografia, główną muzykę do gry robi Dariusz Miziarski z Howling Wolf - studio muzyczne Świdnica oraz Wałbrzyski raper i jeden z założycieli grupy TRZECI WYMIAR - Nullizmatyk, który zgodził się udostępnić swoją płytę SPG Dystrykt. "

We wstępnej wersji 8874 mają być m.in. zamek Książ, Śródmieście i Park Książański, część Podzamcza oraz budynki byłej Porcelany, a także starsza część miasta z Ratuszem i Starą Kopalnią. Dużą rolę ma odgrywać tajemniczy klimat, w którym będzie musiał się odnaleźć bohater.

Nie wiadomo jeszcze, czy w całym projekcie znajdzie się miejsce na zagadkę Złotego Pociągu, który do tej pory, nie został odnaleziony, jednak twórcy zachęcają do nadsyłania propozycji miejsc, które mogłyby trafić do gry. Na razie trwają prace nad stworzeniem dzielnicy SPG, czyli najstarszej części dzielnicy Piaskowa Góra w Wałbrzychu.

Niestety, na ostateczny produkt trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. Prace wystartowały na początku lutego 2017 roku, a jej twórcy szacują, że gry można spodziewać się najwcześniej w 2018 roku.

Jak się Wam podoba ten projekt?

Podręczne aparaty kompaktowe

Justyna Kierzkowska
Tagi: Gry