28.07.2017 13:58

Techland otwiera konkurencję dla Steama

Jeden z największych polskich dystrybutorów gier otworzył własny sklep z cyfrowymi wersjami tytułów z całego świata - tanio nie będzie, ale za to w cenie maja być unikatowe materiały dodatkowe.

Techland otwiera konkurencję dla Steama
foto: zrzut ekranu

Techland to wrocławski twórca gier – do jego najbardziej znanych produkcji należy Chrome (FPS opracowany na autorskim silniku, powstały w 2003 roku), seria Call of Juarez czy Dead Island.

Ostatnim hitem Techlandu jest seria Dying Light – studio przygotowało nawet edycję specjalną, wycenioną na 10 mln dolarów za sztukę.

Dystrybutor ma ponadto umowy z wieloma czołowymi producentami gier z całego świata. Dzięki temu na platformie Gemly.com dostępne będą nie tylko tytuły stworzone przez wrocławskie studio, lecz także gry innego autorstwa.

Zakupione tytuły będą mogły być między innymi używane na Steamie (największej platformie cyfrowej z grami na świecie) bądź GOG-u (serwisie założonym przez CD Projekt).

Sklep ma być dostępny dla graczy z całego świata, co z punktu widzenia polskiego użytkownika jest wadą – ceny gier będą miały raczej poziom zachodni, niż polski.

To nie niskie ceny mają być jednak siłą serwisu – Techland deklaruje, że sprzedawane w Gemly tytuły będą wzbogacane o niedostępne gdzie indziej dodatki. Na początek jest to Harran Military Rifle do Dying Light.

Paweł Marchewka, CEO Techlandu, zdradza więcej informacji na temat planów rozwoju serwisu:

"

Stworzyliśmy Gemly, by móc być bliżej naszych fanów i w jednym miejscu zebrać całą społeczność zgromadzoną wokół gier Techlandu. Jednocześnie zależy nam na zaangażowaniu naszych fanów, a zawartość Drop #0 dla Dying Light to tylko przedsmak niesamowitych doświadczeń i wyzwań. "

Gemly to kolejna rodzima inicjatywa związana z cyfrową dystrybucją gier – w Szczecinie powstał Netflix dla gier, który umożliwia granie w dziesiątki tytułów przez internet bez konieczności posiadania silnego i drogiego sprzętu.

Jakie wersje gier wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry