29.06.2018 12:27

To już pewne – powstaje serial „Halo”

To ma być najbardziej ambitna produkcja kanału Showtime w historii – pierwszy sezon ekranizacji gry Halo ma być wypchany akcją, opowieściami o ludziach oraz wizją przyszłości zarysowaną na bogato.

różowy Master Chief z Halo
foto: commorancy, CC BY 2.0

Serii Halo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – futurystyczna strzelanka przez lata skutecznie zachęcała graczy do kupna Xboksa, stając się jednym z największych hitów obecnych na platformie Microsoftu.

Miłośnicy serii otrzymali doskonałą wiadomość podczas targów E3 2018 – podczas konferencji MS (tej samej, która została „zhakowana” przez CD Projekt RED w celu wyemitowania długo oczekiwanego zwiastuna Cyberpunka 2077) zapowiedziano najnowszy tytuł z tej serii, noszący nazwę Halo Infinite.

Spektakularne przygody Master Chiefa zwróciły uwagę kanału Showtime, który pochwalił się właśnie rozpoczęciem prac nad 10-odcinkowym, pierwszym sezonem serialu w świecie Halo.

Serial Halo tworzony przez Showtime

Pierwsze informacje na temat serialu pokazały się jeszcze w 2013 roku, oczywiście podczas targów E3 – wśród osób zaangażowanych w produkcję wymieniano wtedy Stevena Spielberga. Zmierzenie się z tematem Halo okazało się być najwyraźniej trudniejsze, niż przypuszczano, gdyż projekt musiał czekać dobre 5 lat do czasu oficjalnego wejścia do preprodukcji.

Seria trafiła w ręce Kyle’a Killena, twórcy „Awake” – będzie on pełnił jednocześnie funkcję showrunnera, producenta oraz scenarzysty. Reżyserią przynajmniej kilku odcinków pierwszego sezonu ma zająć się Rupert Wyatt, znany z „Genezy planety małp”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdjęcia mają szanse rozpocząć się w 2019 roku – wygląda więc na to, że serial „Halo” będzie powstawał równocześnie z „Wiedźminem” tworzonym przez Netfliksa.

Na co czekacie bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry