24.05.2019 12:17

Total War: Three Kingdoms – wielka rozróba w chińskich prowincjach

Fani strategii dostali właśnie nie lada atrakcję. Total War: Three Kingdoms przenosi do czasów starożytnych Chin i pozwala sprawdzić, czy uda się zjednoczyć kraj i zdobyć cesarski tron.

Total War: Three Kingdoms
foto: materiały prasowe

Rozgrywka może być prezentowana na dwa sposoby. Pierwszy z nich stawia rzetelne przedstawienie realiów historycznych. Drugi, inspirowany „Opowieścią o Trzech Królestwach”, czyni z dowódców herosów o nadludzkich umiejętnościach, wpływających na przebieg (i widowiskowość) toczonych bitew.

"

Wzorowane na Guanxi, chińskiej koncepcji dynamicznych wzajemnych stosunków, Total War: Trzy Królestwa zupełnie zmienia model korzystania z postaci. Tutaj legendarni herosi i ich relacje kształtują przyszłość starożytnych Chin. Każda z tych postaci ma własną osobowość, motywacje, sympatie i antypatie. Tworzą one między sobą głębokie więzi, zarówno pozytywne jak i negatywne, które wpływają na rozwój fabuły. "

Strategia łączy ze sobą elementy rozgrywki turowej oraz prowadzonej w czasie rzeczywistym.

Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: Red Alert
Przeczytaj także Command & Conquer powróci zremasterowany przez oryginalnych twórców

Gracz może wcielić się w jednego z 11 lokalnych watażków i pomóc im w zdobyciu władzy nad całymi Chinami.

Total War: Three Kingdoms – wojna o Chiny

Total War: Three Kingdoms miał premierę 23 maja 2019 roku – pierwsze recenzje są entuzjastyczne, obiecując ogrom satysfakcji dla osób lubujących się w budowaniu gospodarczej, politycznej i militarnej potęgi.

Dla osób, które zdecydują się na zakup gry w ciągu tygodnia od wprowadzenia jej do sprzedaży, Cenega ma prezent – dodatek zwiększający liczbę możliwych do prowadzenia postaci.

"

Każdy, kto kupi grę w ciągu tygodnia od premiery w wybranych sklepach, otrzyma darmowe rozszerzenie Yellow Turban Rebellion: Pakiet watażków, które wprowadza trzech nowych grywalnych bohaterów do Wielkiej Kampanii, umożliwiając graczom poprowadzenie armii bandytów, zelotów i ludzi z gminu na krucjatę, by obalić skorumpowaną dynastię Han i zbudować nową przyszłość dla Chińczyków. "

Zobacz także: Blizzard odświeża Warcrafta III 

Twórcy Total War: Three Kingdoms chwalą się, że tworząc oprawę graficzną inspirowali się chińską sztuką, a podczas starć można zobaczyć odwzorowanie walk wushu.

Który tryb jest dla Was ciekawszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry