08.12.2016 12:10

Twórca Mario i The Roots wykonują muzykę z Super Mario Bros.

Jimmy Fallon zaprosił do swojego programu The Tonight Show Shigeru Miyamoto, autora takich bestsellerów Nintendo jak Mario Bros. czy Donkey Kong. Jak brzmi motyw przewodni Super Mario Bros. w wykonaniu Japończyka oraz zespołu The Roots?

Twórca Mario i The Roots wykonują muzykę z Super Mario Bros.
foto: kadr z wideo

Motywy muzyczne z klasycznej serii gier Nintendo, Mario od momentu premiery pierwszej odsłony zapadają w pamięć graczy - do dziś są nucone pod prysznicem, a zapewne były także odgrywane podczas ceremonii ślubnych i w wielu innych sytuacjach. Wersji muzyki z Mario znajdziemy w Internecie tak wiele, że trudno już znaleźć jakiś oryginalny sposób na zagranie jej.

Jednym z ciekawszych pomysłów była przedstawiana niedawno przez naszą redakcję ścieżka dźwiękowa do Super Mario World, odgrywana przez jednoosobową orkiestrę. Muzyk zaprezentował tam każdy dźwięk z soundtracka dzięki wykorzystaniu m.in. gitar, akordeonu, harmonijki czy nawet grzebienia.

Nie tak dawno pokazywaliśmy wspólny występ Metalliki i The Roots w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, w którym kapele zagrały jeden z największych szlagierów pionierów thrash metalu, „Enter Sandman” na dziecięcych instrumentach.

Tym razem, The Roots i Jimmy Fallon mieli okazję uczestniczyć w innym, równie niecodziennym wydarzeniu muzycznym. W programie Jimmy'ego pojawił się legendarny twórca Mario, sam Shigeru Miyamoto. Nie byłoby to może nadmiernie szokujące, gdyby nie fakt, że japoński twórca gier chwycił za gitarę i razem z hip hopową grupą z Filadelfii zagrał motyw przewodni Super Mario Bros. Okazuje się, że Japończyk umie grać nie tylko na gitarze, ale także na banjo.

Gospodarz programu tym razem nie udzielał się na żadnym z instrumentów, ale chwycił za charakterystyczne pudełeczko, które kojarzą z pewnością wszyscy mający przyjemność grać w którąś z gier serii Mario. W procesie post-produkcji wylatujące po każdym uderzeniu Jimmy'ego w spód pudełka monetki i punkty, jakie zbiera się dzięki kolekcjonowaniu monet ukrytych w wielu, nawet najbardziej niedostępnych miejscach świata, po którym nawiguje wąsaty hydraulik w czerwonej czapce.

Sprawdźcie, jak The Roots i Shigeru Miyamoto zinterpretowali muzykę skomponowaną przez Kojiego Kondo:

Jeśli jeszcze mało Wam ciekawostek utrzymanych w tematyce włoskich braci hydraulików, sprawdźcie jak wyglądałoby Super Mario Bros. w wersji parkour, zaprezentowane przez prawdziwych profesjonalistów tego miejskiego sportu.

Poniżej możecie sprawdzić, jak legendarny Miyamoto radzi sobie z takimi gatunkami muzycznymi jak bluegrass czy ragtime:

Spodziewaliście się, że twórca Super Mario Bros. posiada tak szeroki wachlarz umiejętności?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry