24.08.2018 11:47

Twórcy Denuvo szykują zabezpieczenie, za które gracze mają ich polubić

Denovo nie cieszy się zbyt dobrą opinią – zabezpieczenia antypirackie produkowane przez przedsiębiorstwo potrafią dać się we znaki także właścicielom legalnie kupionych kopii gier. Nowa propozycja może się jednak graczom spodobać.

World War 3 Dworzec Centralny
foto: materiały prasowe

Producenci gier chętnie sięgają po rozwiązanie uniemożliwiające ingerowanie w pliki gry oferowane przez Denuvo – pozwala im to walczyć z piracką dystrybucją ich hitów. Nie ma oczywiście systemów nie do złamania i prędzej czy później każdy tytuł pada ofiarą piractwa – na pokonanie zabezpieczeń trzeba jednak czasem tygodni, a nawet miesięcy, dzięki czemu w pierwszej, najważniejszej fazie sprzedaży gry nie muszą walczyć z darmowymi pirackimi kopiami.

Rozwiązanie Denuvo jest jednak uciążliwe dla uczciwych graczy – czasem do tego stopnia, że decydują się oni na zakup gry, a potem instalowanie spiraconej kopii, która bez zabezpieczenia działa po prostu szybciej i sprawniej.

Nowe rozwiązanie Denuvo ma zająć się plagą gier wieloosobowych – stosowaniem nielegalnych sposobów na uzyskanie przewagi nad przeciwnikami.

Denuvo zabezpieczny gry online przed cheaterami

Nowy system Denuvo ma monitorować całość komunikacji pomiędzy klientem gry a serwerami producenta, zapobiegając próbom włączenia się w strumień danych na przykład przez programy umożliwiające automatyczne celowanie czy pokazujące, gdzie na mapie znajdują się przeciwnicy.

Ochrona przed graniem z cheaterami ma sprawić, że Denuvo zacznie być szanowane przez graczy – taką przynajmniej nadzieję mają twórcy nielubianych przez graczy zabezpieczeń.

Nowe rozwiązanie Denuvo miałoby znaleźć się przede wszystkim w tytułach e-sportowych, w których sprawiedliwa rywalizacja jest najważniejsza. Producent zabezpieczenia dołączył już do do Esports Integrity Coalition, grupy starającej się wyłapywać oszustwa i ustawianie spotkań w turniej szach i ligach.

Co sądzicie o pomyślę Denuvo?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry