12.04.2019 17:37

Ubisoft przeprasza za homofobiczną grafikę w The Division 2

Gracze to wścibcie stworzenia – wpuśćcie ich do gry, a zajrzą pod każdy piksel w poszukiwaniu easter eggów. Czasem jednak odkrywają coś, co nie podoba się ani im, ani twórcom gry, którzy muszą się potem ze swojego faux pas gęsto tłumaczyć.

Division 2
foto: zrzut ekranu

Tom Clancy’s The Division 2 to dla graczy prawdziwa kopalnia ciekawych wpadek i błędów – zrzuty ekranu z literówkami i innymi błędami chętnie wrzucane są do specjalnego albumu Imgur.

Wśród screenów znalazł się jednak jeden, który stał się zaczątkiem skandalu – okazało się, że ktoś przemycił do The Division 2 treści homofobiczne w postaci obraźliwego graffiti na jednym z wirtualnych budynków.

Na kompozycji widać strażnika jedzącego pączka – gracze zwrócili uwagę na to, że numer jego odznaki to „FA6607”, co można odczytać jako obraźliwe określenie na osobę o orientacji homoseksualnej.

division_2_faggot_02

Wyraźnie widać nawiązanie do „Police Story”, utworu nagranego przez Black Flag w latach 80. XX wieku.

Assassin's Creed Oddysey
Assassin's Creed Oddysey
Przeczytaj także Ubisoft przeprasza graczy za zmuszanie ich do heteroseksualnego romansu w Assassin’s Creed Odyssey

Homofobiczna grafika w Tom Clancy’s The Division 2

Ubisoft na informacje o budzących kontrowersje treściach zareagował bardzo szybko – grafika została natychmiast usunięta z zasobów gry.

"

Przepraszamy za prześlizgnięcie się tej zawartości przez nasz proces akceptacji, zajmujemy się obecnie jego ulepszeniem, tak by uniknąć podobnych niedopatrzeń w przyszłości. "

Zobacz także: >> Ubisoft chce ratować polskie miasta przed losem z The Division 2  <<

Tom Clancy’s The Division 2 debiutował w Polsce z ciekawą akcją promocyjną - Ubisoft zachęcał do dbania o otaczające nas miasto, tak by nie powtórzyło ono losu pokazanego w grze.

Przyjmujecie przeprosiny?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry