05.09.2018 15:19

Urodzinowa wersja ukrytej gry z dinozaurem na 10-lecie Chrome

Co się dzieje, gdy tracisz połączenie z internetem? Nudzisz się. Wiedzieli o tym programiści Google, którzy w informacji o braku połączenia z siecią ukryli prostą grę z biegnącym dinozaurem. Teraz jest ona dostępna w specjalnej wersji.

gra z dinozaurem w Google Chrome
foto: zrzut ekranu

Przeglądarka Google Chrome kończy 10 lat – w ciągu tej dekady stała się najpopularniejszym programem do odwiedzania stron internetowych na świecie. Lekka i szybkach początkowo aplikacja nabrała nieco ciała, a przede wszystkim – apetytu na pamięć RAM, szczególnie podczas otwierania kilkunastu kart jednocześnie.

Jedną z funkcji programu, o której (o dziwo) nie wie całkiem spora grupa użytkowników (co może świadczyć o tym, że mają dobre łącze do internetu) jest gra z dinozaurem z profilu wyglądającym zupełnie jak Tyranozaurus Rex.

Dostęp do niej można otrzymać na pocieszenie podczas smutnych chwil, gdy przeglądarka zorientuje się, że nie ma dostępu do internetu. Gdy na ekranie wyświetli się ten komunikat, wystarczy nacisnąć spację, żeby przejść do prostej zręcznościówki polegającej na przeskakiwaniu nad kaktusami i uchylaniem się od nisko przelatujących ptaków.

Google Chrome – tort dla dinozaura z ukrytej gry

Obchodzący dziesiąte urodziny przeglądarki Chrome programiści postanowili podzielić się swoją radością z niosącym ukojenie podczas spędzaniu czasu offline dinozaurem – T-Rex w kilka chwil po rozpoczęciu rozgrywki dostanie tort, a po jego skonsumowaniu będzie biegał w czapeczce. W tle zaś, obok zwykłych chmur, pojawiają się także imprezowe baloniki.

Większość porad dotyczących uruchomienia gry z dinozaurem w Google Chrome mówi o konieczności odłączenia od komputera kabla bądź też wyłączenie komunikacji bezprzewodowej.

Te sposoby oczywiście zadziałają pojawieniem się komunikatu o braku łączności z siecią, zamiast jednak posuwać się do tak drastycznych działań, wystarczy w pasku adresu wpisać po prostu chrome://dino – dzięki temu grę uruchomimy w cywilizowanych warunkach, bez potrzeby zrzekania się dostępu do internetu.

Impreza urodzinowa ma trwać w Chrome Dino Game do końca września 2018 roku. 

Wiedzieliście o ukrytej w Chrome grze z dinozaurem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry