22.06.2018 14:46

Użytkownicy Androida: nie ściągajcie „Fortnite'a”, ponieważ to wirus

Gra, która święci ogromne sukcesy i cieszy się niesamowitą popularnością jest pożądanym produktem dla użytkowników Androida. Niestety, każda wersja „Fortnite'a” dostępna do pobrania na tym systemie jest wirusem.

Użytkownicy Androida: nie ściągajcie „Fortnite'a”, ponieważ to wirus
foto: materiały prasowe

Produkcja Epic Games jest dostępna na wszystkich platformach, na których jest możliwe granie. Właściwie to prawie wszystkich, ponieważ „Fortnite” nie ukazał się jeszcze na smartfonach i tabletach z systemem Android, chociaż już jest planowana wersja również i na te urządzenia.

Nie wiedzą o tym jednak wszyscy użytkownicy, którzy są zainteresowani odpaleniem gry Epic Games na swoich telefonach. Tych nieświadomych zapalonych graczy postanowili w nieprzyjemny sposób wykorzystać twórcy wirusów na Androidy, którzy swoje „dzieła” ukrywali pod nazwą „Fortnite for Android”. Nie są to oczywiście pojedyncze przypadki - w sieci znajdziemy wiele różnych apek, na których zarabiają niecni deweloperzy.

Fortnite zagrożeniem dla Androida

Oficjalna premiera „Fortnite'a” w wersji dla sprzętów z systemem Android ma nastąpić jeszcze w trakcie lata 2018 roku, ale wiele osób już teraz chciałoby zagrać w popkulturowy fenomen ostatnich kilku miesięcy. W związku z tym wyszukują grę na swoich telefonach, a następnie pobierają ją z nieznanych źródeł, co może zakończyć się dla nich tragicznie - utratą niewielkich sum pieniędzy, czy w skrajnych przypadkach nawet problemami technicznymi z urządzeniem, na które pobrano fałszywą aplikację.

Do tego wszystkie fałszywe apki-wirusy są niedostępne w sklepie Google Play, zatem technologiczni giganci nie mogą z tym problemem nic zrobić, ponieważ to nie oni są za to odpowiedzialni. Wpisując w wyszukiwarce Google hasło „fortnite android” znajdziemy około 212 milionów odpowiedzi, z czego dużą część stanowią poradniki na Youtube, które są stworzone po to, by łapać w sieć naiwnych, czy też nieświadomych użytkowników Androida.

Wirus pod postacią Fortnite'a

Według informacji z portalu Gizmodo, po ściągnięciu jednej z aplikacji, do których odsyłają poradniki z Youtube, na naszym urządzeniu zostaje zainstalowana „gra Fortnite”, która wygląda obiecująco, ponieważ używa oficjalnych grafik i ikon pochodzących z wersji na iOS. Niestety, potem gracze zostają odesłani do pobrania kolejnej aplikacji, która prosi użytkowników o „potwierdzenie, że nie są botem”. Cykl się powtarza, a gry jak nie było, tak nie ma.

Pamiętajcie zatem - pobierajcie jedynie aplikacje pochodzące z legalnych źródeł, czyli sklepu Google Play. „Fortnite” na Androida ukaże się latem 2018 roku. Niestety, na razie nie znamy konkretnej daty premiery. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Fortnite