01.04.2019 14:09

Valve zaprezentował gogle do VR: Valve Index. Half-Life 3 potwierdzony?

Dość niespodziewanie Valve postanowiło dorzucić swoje trzy grosze na rynek wirtualnej rzeczywistości. Pod koniec marca 2019 roku w sieci pojawił się teaser gogli VR - Valve Index.

valve
fot: materiały prasowe/Valve

Jakiś czas temu plotkowało się o tym, jakoby Valve miało pracować nad goglami do wirtualnej rzeczywistości. Teraz okazuje się, że w plotkach było sporo prawdy, bo w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego produktu od Valve. Czy oznacza to, że w Half-Life 3 zagramy w wirtualnej rzeczywistości?

Steam zdał raport o najlepszych grach 2018 roku. Są silne polskie akcenty
Steam zdał raport o najlepszych grach 2018 roku. Są silne polskie akcenty
Przeczytaj także Steam zdał raport o najlepszych grach 2018 roku. Są silne polskie akcenty

Valve Index - co wiemy?

Valve jest kolejną firmą, która próbuje swoich sił na rynku VR. Najpopularniejsze są cały czas okulary od Facebooka - Oculus Rift (w nowej wersji - Rift S), na rynku jest też obecne Sony ze swoim PlayStation VR oraz najmłodszy zawodnik - Nintendo, ze swoją kartonową wizją wirtualnej rzeczywistości. Valve przez długi czas zadowalał się rolą sprzedawcy gier - Steam to w końcu (mimo prób Epic Games) największa tego typu platforma na świecie. Pozycja Valve jest jednak coraz bardziej zagrożona, ze względu na Epic Games właśnie. Plotkuje się, że firma może chować w zanadrzu Half-Life 3, mający utwierdzić jej pozycję na rynku.

Wiadomo, że Valve pacuje nad kilkoma tytułami z najwyższej półki – szczegółów oczywiście nie podano, co tylko tworzy okazje do spekulacji. Skoro Valve chce przyciągnąć graczy do Steama publikując na nim (i tylko na nim) swoje gry, to powinni postarać się, żeby były jak najbardziej atrakcyjne. A nie ma chyba innej gry – może z wyjątkiem Wiedźmina 4 – na którą gracze czekaliby z podobnie ogromną nadzieją.

Epic Games
Epic Games
Przeczytaj także Twórcy Fortnite otwierają konkurencję dla Steama

Czy zapowiedź gogli do wirtualnej rzeczywistości to potwierdzenie, że Half-Life 3 będzie grą VR? Nie wiadomo. Na razie w ogóle niewiele wiadomo o samych goglach. Dociekliwi dopatrzą się na zdjęciu udostępnionym przez Valve dwóch kamer… i to w zasadzie tyle. Na więcej informacji poczekać musimy do maja 2019 roku.

Marcin Czajkowski