28.03.2019 11:56

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Krwawy zwiastun to dzieło Polaków

Nieustraszeni fani wampirów mogą być dumni – zwiastun Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, który wywołał u nich przyspieszony przepływ krwi w żyłach, stworzyło polskie studio Platige Image.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
foto: materiały prasowe

Vampire: The Masquerade uznawane jest powszechnie za jeden z najlepszych RPG w historii, rywalizując o to miano z naszym Wiedźminem 3. Nic więc dziwnego, że anons o powstawaniu drugiej części gry wywołał żywe poruszenie wśród fanów.

We wzbudzaniu ekscytacji pomógł zwiastun, na którym można było zobaczyć Seattle oczami świeżo przemienionego wampira. Efektowna historia została stworzona przez Polaków z Platige Image.

Jakub Jabłoński, reżyser filmu, zdradził szczegóły dotyczące zalewania widzów zwiastuna krwią:

"

Niemym bohaterem filmu jest miasto. W początkowym ujęciach odtworzyliśmy port i molo w Seattle, natomiast walkę umieściliśmy w scenografii stylizowanej na prawdziwe, zabytkowe podziemia. Szczególną rolę narracyjną odgrywa krew, która w symboliczny sposób napędza miasto wampirów i stanowi wizualny komentarz działań bohatera. Zaczyna się od kilku kropel, a kończy na monstrualnej czerwonej fali, na moment przed pochłonięciem nabrzeża. Dzięki tym zabiegom udało się nam połączyć charakter filmu akcji z lekko poetycką stylistyką znaną z oryginalnej gry "

Platige Image coraz częściej pomaga twórcom gier w tworzeniu zjawiskowych materiałów zapowiadających ich tytuły – Polacy są autorami zwiastunów chociażby do Metro Exodus czy PUBG.

Metro Exodus przeraża na zwiastunie Platige Image
Metro Exodus przeraża na zwiastunie Platige Image
Przeczytaj także Metro Exodus przeraża na zwiastunie Platige Image

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – polski akcent w nadchodzącej grze

Platige Image podkreśla, że całość produkcji zwiastuna została wykonana własnymi siłami i środkami studia – Polacy stworzyli scenariusz, nagrali sesje motion capture z doświadczonymi kaskaderami oraz dokonali udźwiękowienia filmu. Jedynym elementem zrealizowanym zewnętrznie były nagrania głosu postaci – te dostarczył Paradox Interactive, twórca gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Zobacz także: >> Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 oficjalnie zapowiedziane <<

Na premierę tytuły przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać – druga część gry w Świecie Mroku ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku. Cieszyć się nią będą mogli właściciele konsol PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerów PC.

Jaką moc wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry