25.03.2019 15:07

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 oficjalnie zapowiedziane

Po 15 latach gracze doczekali się w końcu kontynuacji dobrze przyjętego RPG - Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Pod koniec marca 2019 została zapowiedziana druga część gry.

bloodlines
foto: kadr z filmu

Paradox zapowiedział pod koniec marca 2019 kontynuację jednej z najbardziej kultowych gier RPG w historii - Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Do tej pory, fani serii musieli zadowolić się modyfikacjami do pierwszej odsłony serii. “Dwójka” zapowiada się niezwykle ciekawie - zarówno od strony fabularnej, jak i technicznej.

15 strasznych gier na Halloween
15 strasznych gier na Halloween
Przeczytaj także 15 strasznych gier na Halloween

Fabuła była bardzo mocną stroną Bloodlines - wydaje się, że to nie zmieni się również w drugiej odsłonie serii. Za stworzenie gry ma być odpowiedzialne studio Hardsuit Labs, a wsółpracować z nim mają deweloperzy, którzy 15 lat temu wydali “jedynkę”.  W zespole znajdziemy więc głównego scenarzystę Briana Mitsodę oraz Chrisa Avellone’a i Carę Ellison. W produkcji mamy wcielić się w świeżo przemienionego wampira, który poznaje Świat Mroku w ogarniętym przez krwiopijców Seattle. Akcja gry rozgrywać się ma 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Sam Brian Mitsoda wypowiedział się o procesie tworzenia nowej gry:

"

Wydaje mi się, że jeśli jakiś projekt może powstać przez zaangażowanie fanów to jest właśnie ta gra. Ich entuzjazm co do pierwszej gry nie słabnie… To naprawdę nierealne. "

Twórcy udostępnili też zwiastun gry:

Mocną stroną gry ma być system walki. Wykorzystywać będzie charakterystyczne umiejętności, nabywane podczas rozgrywki. Grę zaczynać będziemy jako jedna z trzech frakcji, z których każda posiada umiejętności specjalne:

  • Chiropteran - możliwość krótkiego lotu jako nietoperz
  • Nebulation - zamienia się w mgłę
  • Mentalism - kontroluje obiekty za pomocą umysłu

Każda z klas ma swoje unikalne umiejętności, i tak, na przykład wybierając drugą z nich, będziemy mogli się przemieszczać przewodami wentylacyjnymi, czy dusić wrogów.

Nie zaniedbano również systemu walki wręcz - na krótkim demie, zaprezentowanym na GDC, widać było - jest szybko, efektownie i bardzo brutalnie.

Pod kątem grafiki, Bloodlines 2 ma się prezentować zjawiskowo. W produkcji zostaną wykorzystane technika ray tracingu i antyaliasing DLSS. W przypadku nowej gry od Hardsuit Labs, Nvidia jest partnerem technologicznym - można zatem przypuszczać, że to na jej sprzęcie tytuł będzie wyglądał najlepiej. Oprócz pecetów, gra zostanie również wydana na PS4 i Xboxa One.

Marcin Czajkowski