02.05.2018 10:11

W 4. sezonie „Fortnite” pojawią się kostiumy inspirowane postaciami DC i Marvela

Oprócz ogłoszonych oficjalnie skórek dla postaci, ci bardziej niecierpliwi fani postanowili przekopać się przez pliki gry i odnaleźć kolejne nowe stroje, które pojawią się w nowym sezonie „Fortnite”.

Fortnite
foto: materiały prasowe

Produkcja jest szalenie popularna, zwłaszcza w półświatku streamerskim - to właśnie dzięki niej Ninja pobił rekord świata w oglądalności na Twitchu (chociaż pomagał mu pewien pan o ksywie Drake). Grają w nią jednak nie tylko profesjonaliści, ale również miliony zwykłych graczy, którzy po prostu mają ochotę na chwilę oderwać się od rzeczywistości. 

„Fortnite” oferuje dość duże możliwości jeśli chodzi o wybór kostiumów postaci, a różne emotki i tańce, które widzimy w grze, szybko stają się częścią popkultury. Przez ostatnie kilka tygodni mogliśmy nawet zobaczyć piłkarzy, którzy celebrowali zdobycie bramki gestykulując właśnie tak, jak postaci z produkcji Epic Games:

Black Panther i Wonder Woman w Fortnite?

Gra „Fortnite” czerpie również garściami z szeroko pojętej kultury geekowskiej. I tak na przykład wiemy, że w rozpoczętym 1 maja 2018 roku sezonie 4. produkcji Epic Games pojawią się kostiumy inspirowane postaciami Marvela i DC, a konkretnie Doktorem Doomem, Black Pantherem, Deathstrokiem oraz Wonder Woman. Zobaczcie z resztą sami:

foto: comicbook.com

Podobieństwo jest widoczne na pierwszy rzut oka - taki sam kolor metalowej skóry, strój barwy zielono-złotej. Wszystko się zgadza. Tylko ten beret nie jest tak przerażający, jak kaptur Doktora Dooma. 

foto: materiały prasowe

Gdyby zamienić świecący czerwony na filetowy oraz dorobić niewielkie kocie uszy, ten strój wyglądałby wręcz identycznie jak T'Challa, którego mieliśmy okazje zobaczyć ostatnio w „Black Pantherze” oraz „Avengers: Infinity War”.

foto: kadr z gry

W przypadku tego stroju skojarzeń może być kilka - z jednej strony Deathstroke, ale brakuje mu nieco dwóch mieczy na pleach. Z drugiej strony, design mógł być wzorowany Deadshotem, czyli innym najemnikiem z uniwersum DC. Z trzeciej zaś, postać przypomina nieco Thora z „Thor: Ragnarok”. Mają podobny pancerz, fryzury oraz opaskę na oko. Zdecydujcie sami. 

foto: kadr z gry

Ostatni ze strojów wygląda jak połączenie nowoczesnej Wonder Woman (przede wszystkim New 52) ze Starfire, znaną z komiksów o Młodych Tytanach. Kostium przypomina ten, który chroni Dianę Prince, natomiast kolorystyka jest inspirowana kolorem włosów Gwiazdeczki. Interesujące połączenie. 

Czwarty sezon „Fortnite” rozpoczął się 1 maja 2018 roku, a sama gra dostępna jest na konsole Xbox One, Playstation 4 oraz komputery osobiste. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry