30.07.2018 15:55

W „Cyberpunk 2077” jednym z głównych tematów będzie polityka

Quest designer nowego projektu CDPR udzielił wywiadu Official Xbox Magazine, w którym wypowiedział się na temat klimatu nadchodzącej gry „Cyberpunk 2077”.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

Od pierwszego teasera „Cyberpunka 2077” minęło ponad 5 lat. W tym czasie zdążyliśmy zobaczyć w końcu pierwszy pełnoprawny zwiastun nowej gry CD Projekt RED, którego premiera odbyła się na E3 2018. I to byłoby na razie tyle. Wciąż nie znamy daty premiery, ale na szczęście z każdym następnym dniem dowiadujemy się o projekcie czegoś więcej.

Tym razem, nowe informacje nadeszły ze strony Patricka Millsa, quest designera w CD Projekt RED, który jest jednym z ludzi odpowiedzialnych za warstwę fabularną „Cyberpunka 2077”. Twórca udzielił wywiadu portalowi Official Xbox Magazine, w którym został zapytane o to, czy w grze będzie poruszany aspekt polityczny świata kreowanego:

"

„Cyberpunk 2077” jest grą o podzielonym społeczeństwie - jedni to ci, którzy są na szczycie i mają władze, drugimi są ci, którzy walczą o przetrwanie na dole. Owa władza może pochodzić z różnych źródeł: pieniędzy, hierarchii, technologii, a także przemocy. "

Cyberpunk 2077 grą o zepsuciu społeczeństwa

Mills nawiązał również do poprzedniej gry CDPR, czyli „Wiedźmina 3” i porównał obydwie produkcje, twierdząc, że tworząc gry osadzone w istniejącym uniwersum, twórcy podchodzą do tych światów krytycznie:

"

Pod tym względem „Cyberpunk” będzie przypominał „Wiedźmina” – to złożona krytyka świata autora i nie zamierzamy stronić od tego w naszych grach. Właściwie to myślę, że jest to jedna z rzeczy, która nas wyróżnia. Cyberpunk jako gatunek jest z natury polityczny i od dawna jest franczyzą polityczną.  "

Kiedy premiera Cyberpunk 2077?

O jak długim czasie mowa? Gdy CD Projekt RED zademonstrował w końcu zwiastun Cyberpunka 2077 na E3 w czerwcu 2018 roku, wydawało się, że premiera tytułu jest już bliska. Niestety, na razie należy uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość – od premiery nie dzieli nas rok, lecz prawdopodobnie nawet kilka lat.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Cyberpunk 2077