17.05.2018 14:13

W jaki sposób zmieniała się na przestrzeni lat Lara Croft?

Jeden z projektantów nadchodzącej gry „Shadow of the Tomb Raider” opowiedział o tym, w jaki sposób na przestrzeni lat zmieniała się główna bohaterka ich serii.

Shadow of the Tomb Raider
foto: materiały prasowe

W wywiadzie udzielonym dla oficjalnego kanału Playstation na Youtube, dyrektor narracji w Crystal Dynamics, Jason Dozois, opisał, w jaki sposób Lara Croft rozwinęła się na przestrzeni trzech ostatnich gier w serii, czyli reboocie „Tomb Raider” z 2013 roku, sequelu „Rise of the Tomb Raider” z roku 2015 oraz nadchodzącym zwieńczeniu trylogii, czyli „Shadow of the Tomb Raider”.

Członek ekipy deweloperskiej opowiedział o fabule najnowszej produkcji Crystal Dynamics, opisując jej fabułę przez pryzmat tego, czego gracze wcielający się w Larę mogli doświadczyć w dwóch poprzednich grach studia. Dozois potwierdził, że dziewczyna wypowiedziała wendetę organizacji Trinity, która jest odpowiedzialna za zabójstwo jej ojca, Richarda, a także, że głównym celem „Shadow of the Tomb Raider” jest właśnie zakończenie działalności wspomnianej Trójcy:

Co nowego słychać u Lary Croft?

Dozois zauważa również, że charakter Lary z „Tomb Raidera” i z „Rise...” jest bardzo uzależniony od jej relacji z ojcem. Dziewczyna na przestrzeni tych gier dowiaduje się, że Richard Croft nie był szaleńcem, a jego teorie i wiara w mity i legendy były podparte rzeczowymi dowodami. Po bliższym zapoznaniu się z nimi, Lara zaczyna podzielać opinie swojego ojca i postanawia przywrócić szacunek wobec imienia Croft.

Potem na swojej ścieżce spotyka Trinity, które dość mocno zaczyna komplikować życie Lary i sprawia, że dziewczyna znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. To z kolei zmusza ją do tego, by nauczyła się walczyć, dzięki czemu na przestrzeni kolejnych lat praktycznie zmienia ją w prawdziwą maszynę do zabijania. Z tą stroną pani archeolog do czynienia mieliśmy w pierwszym zwiastunie „Shadow of the Tomb Raider”, w którym Lara bezlitośnie i bezszelestnie morduje grupę żołnierzy, polując na nich jakby była co najmniej Predatorem.

Shadow of the Tomb Raider - premiera

„Shadow of the Tomb Raider” pojawi się w sprzedaży 14 września 2018 roku. Produkcja dostępna będzie w wersjach na pecety, Playstation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Tomb Radier