29.03.2019 16:22

Warcraft i Warcraft II dostępne na GOG-u. Bez DRM

Jak zapowiadali, tak zrobili – GOG zaserwował kolejne klasyczne gry Blizzarda. Po Diablo przyszedł czas na Warcraft: Orcs and Humans i Warcraft II Battle.net Edition – strategie można kupić osobno lub jako pakiet.

Warcraft
foto: materiały prasowe

Zgodnie z zasadami panującymi na GOG-u, oba tytuły pozbawione są uprzykrzających życie zabezpieczeń DRM. Polska platforma jako jedyna na świcie oferuje cyfrowe wersje klasyków - nie można ich kupić w ten sposób nawet bezpośrednio od Blizzarda.

Pierwszą klasyczną grą tego producenta dostępną na GOG-u stało się Diablo – tytuł przygotowano w dwóch wersjach. Pierwsza z nich nie różni się wizualnie od oryginału – modyfikacje wprowadzono tylko do silnika gry, tak by zapewnić bezproblemowe działanie pod nowymi systemami operacyjnymi. W drugiej zwiększono liczbę dostępnych rozdzielczości, tak by nie szczuć z ekranu pikselami.

Diablo I na GOG
Diablo I na GOG
Przeczytaj także Diablo dostępne na GOG-u

Warcraft i Warcraft II na GOG-u bez DRM

W przypadku gier Warcraft: Orcs and Humans i Warcraft II Battle.net Edition obie dostosowano do działania pod Windows 10, ale tylko druga część RTS-a otrzymała dopieszczenie trybów graficznych oraz nowy tryb gry wieloosobowej.

"

Wersję gry Warcraft: Orcs & Humans dostępną na GOG.COM zoptymalizowano tak, aby działała na współczesnych systemach operacyjnych. Tymczasem gracze, którzy kupią Warcraft II na GOG.COM, otrzymają dwie wersje. Pierwsza jest wzbogacona o obsługę wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i tryb wieloosobowy w sieci lokalnej, a druga to wersja klasyczna ze swojego okresu, z oryginalną grafiką SVGA i dobieraniem graczy z pierwotnej wersji serwisu sieciowego Battle.net. "

Warcraft II zawiera także dodatek Beyond the Dark Portal.

Warcraft: Orcs & Humans dostępny jest na Windows oraz Maci – za grę trzeba zapłacić 19,99 zł. Warcraft II Battle.net Edition (tym razem tylko dla Windows) wyceniono na 34,99 zł.

Zobacz także: >> Diablo atakuje Podlasie w nowej reklamie Diablo III <<

Warcrafty można także kupić w pakiecie – cena za paczkę z dwoma tytułami wynosi 51,99 zł.

Który Warcraft jest najlepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry