10.10.2016 10:10

Wasteland 3 ufundowany po trzech dniach zbiórki

Kampania crowdfundingowa Wasteland 3 rozpoczęła się 6 października na fig.co i po zaledwie 3 dniach przekroczyła kwotę potrzebną, aby sfinansować projekt. Wraz z rozpoczęciem kampanii przedstawiono zwiastun trzeciej odsłony cyklu, w którym zobaczymy, jak kończą się niezapowiedziane odwiedziny w bazie kanibali.

Wasteland 3 ufundowany po trzech dniach zbiórki
foto: materiały prasowe

Wasteland 3 ogłoszono we wrześniu 2016. Produkcją zajmuje się inXile Entertainment. Jak dotąd, o fabule wiemy jedynie, że rozgrywa się w Kolorado, po nuklearnej zagładzie całego globu. Dodatkami do tego izometrycznego RPG będą między innymi tryb multiplayer, a także aktywowana w trakcie dialogów kinowa kamera w stylu XCOM. To kolejny po zapowiadanym na rok 2017 Torment: Tides of Numenera projekt inXile, na który czekają fani komputerowych RPG.

Pomimo 24 dni do końca zbiórki, projekt zebrał już przeszło 2,8 miliona dolarów z zakładanych 2,75 miliona. Razem z przekroczeniem kolejnych progów finansowania, możemy spodziewać się dodatkowej zawartości w grze przygotowywanej przez zespół Briana Fargo. Proces poszukiwania współtwórców przedstawił on w zabawnym filmiku, który został nakręcony na potrzeby kampanii:

Jak widać, oprócz Briana, w produkcji wezmą udział także George Zeits i Colin McComb.

Wiadomo też, o co wzbogacona zostanie produkcja w przypadku osiągnięcia kolejnych progów:

  • $2,85 mln: 37 nowych dodatków – rozbudowana personalizacja postaci, w tym nowe typy sylwetki oraz więcej twarzy i fryzur do wyboru. W grze będą też pokazywane takie elementy zaopatrzenia postaci, jak łopata czy lornetka.
  • $3 mln: samochód towarzysz (kryptonim: „Gwiazda zaranna”) – gadający samochód jako towarzysz. „Gwiazda zaranna” to AI zbudowane początkowo, by służyć prezydentowi Reaganowi, jednak będzie wspierał gracza zarówno w podróżach, jak i w walce, a w razie potrzeby doradzi, jak najefektywniej pozbyć się wrogów.
  • $3,1 mln: spersonalizowane insygnia drużyny – na początku gry dostaniemy możliwość wyboru insygniów naszej drużyny. Będą się one pojawiać na naszej bazie oraz w wielu innych miejscach (np. na flagach)

Do kampanii crowdfundingowej dodano ostatnio opcję CrowdOx dla tych, którzy będą chcieli wesprzeć projekt za pośrednictwem PayPala. Można z niej skorzystać przez pozostały czas trwania zbiórki na fig.co.

wasteland3 screenshot

Wasteland 3 to drużynowa gra RPG z dużym naciskiem na wybór gracza, replayability i strategiczne potyczki. Ma zawierać zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer. Gra będzie wydana zarówno na Windows, Mac OS oraz Linuxa, jak i PlayStation 4 oraz XBbox One. Wasteland 3 ma być pozbawione DRM. Przygotowywana jest polska wersja językowa, choć aktualnie w planach są jedynie napisy. Planowana premiera zapowiadana jest na ostatni kwartał 2019 roku.

Czekacie na Wasteland 3?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry